Z psance hrdinou: brankář Bravo zachránil Manchester City

V loňské sezóně byl brankář Claudio Bravo z Manchesteru City pod takovou palbou kritiky, že si kouč Pep Guardiola v létě raději přivedl Edersona z Benfiky a Brava odsunul na druhou kolej. Jenže chilský gólman se nevzdal – a v momentě, kdy ho klub potřeboval nejvíce, zazářil.

Citizens v úterý večer vůbec poprvé v letošní sezóně nedali gól a s druholigovými Wolves v rámci Carabao Cupu jen remizovali 0:0. I když „jen“ není to pravé slovo – světlemodří za bezgólový stav museli být rádi, protože Bravo během 90 minut předvedl nejméně tři klíčové zákroky.

To nejlepší si ale 34letý brankář nechal až na penaltový rozstřel, ve kterém vychytal Alfreda N´Diayeho i Conora Coadyho a přispěl tak k postupu svého týmu do čtvrtfinále soutěže.

Navzdory postupu, úterní zápas byl pro Citizens velkým varováním. Rozhodně se totiž nedá říct, že by šetřili síly – vždyť v základu nastoupili třeba Raheem Sterling, Bernardo Silva, Gabriel Jesus i Sergio Agüero. Ani přesto ale Guardiolovi svěřenci nedokázali na soupeře z druhé ligy vyzrát.

Španělského trenéra navíc vyšlo draze půlhodinové prodloužení, které musel odkroutit i Ilkay Gündogan. Hráč, který se teprve nedávno vrátit po dlouhém zranění, byl po 120 minutách fotbalu viditelně vyčerpaný a údajně dohrával s bolestmi.

Naopak Wolves za svůj heroický výkon zaslouží uznání. „Jsem na hrdý na svůj tým i na těch 6 200 fanoušků, kteří tu byli s námi. Hráli jsme přesně podle plánu a nechybělo moc, abychom postoupili,“ prohlásil kouč vlků Nuno Espírito Santo.