Arsenal ustál kolínský nájezd. Wenger hrát nechtěl

Londýnský Arsenal nakonec ustál nájezd dvaceti tisíc německých fanoušků, kteří zaplavili okolí Emirates Stadium, aby podpořili Kolín nad Rýnem v úvodním zápase Evropské ligy. Strach však měli jak fanoušci, tak i domácí trenér Arsene Wenger.

Arsenal ustál kolínský nájezd. Wenger hrát nechtěl
Do Londýna přicestovalo dvacet tisíc německých příznivců, ačkoliv Kolín měl k dispozici pouhých 2900 vstupenek na utkání. Vzhledem k nepokojům před stadionem došlo k odložení zápasu o hodinu, řada příznivců zůstala před branami, mnoho jich však proniklo mezi fanoušky Gunners a pět jich bylo policií zadrženo.

Arsenal hodlá celou věc prověřit. „Spolupracujeme s kolegy z Kolína, aby fanoušci nemohli cestovat bez vstupenky na zápas. Hostující příznivci ucpali prostor před stadionem a tropili výtržnosti. Mrzí nás, že spousta vstupenek se prodala přes překupníky,“ stojí v čerstvém prohlášení Arsenalu.

Fanoušci Gunners nebyli nadšení, když se mezi nimi zjevili příznivci z tvrdého německého jádra. „Šel jsem se svým jedenáctiletým synem jako vždycky na naše klubová sedadla. Všude kolem byli fanoušci Kolína. Vůbec jsme se necítili bezpečně, takže jsme přešli na druhou stranu stadionu. Byl to asi nejhorší pocit, co jsem za čtyřicet let na fotbale zažil,“ svěřil se jeden s fanoušků Arsenalu s přezdívkou Foz.

Na hřiště se příliš nechtělo ani hráčům Arsenalu. „Když jsem viděl, co se děje, nemyslel jsem si, že na sebe někdo vezme riziko odehrání zápasu. Čekali jsme v šatně a přemýšleli, jestli se bude hrát další den, případně za týden. V jednu chvíli jsem si opravdu myslel, že se hrát nebude,“ sdělil trenér Arsene Wenger.

S hodinovým zpožděním Arsenal nakonec zvítězil 3:1, když odpověděl na rychlý gól hostů z deváté minuty. O branky domácích se postarali Sead Kolašinac, Alexis Sánchez a Hector Bellerin.