Rashford: co debut, to gól. Snad trenéra bolí hlava, směje se

Unikátní bilanci si drží útočník Manchesteru United Marcus Rashford. Může si říkat král debutů, protože zatím ozdobil brankou každou soutěž, ve které nastoupil poprvé. Platí to i o jeho premiérovém vystoupení v Lize mistrů.

Rashford: co debut, to gól. Snad trenéra bolí hlava, směje se
Manchester United v úterním zápase porazil doma Basilej jasně 3:0 a Rashford šest minut před koncem zápasu uzavíral skóre. Devatenáctiletý forvard se tak trefil při svém debutu v Premier League, Evropské lize, FA Cupu, ligovém poháru, reprezentaci do 21 let i v seniorském národním týmu Anglie.

„Je to dobrý pocit, že jsem zase dal při debutu gól. Odvedli jsme dobrý výkon, na kterém můžeme stavět,“ liboval si talentovaný útočník.

Rashforda prý za lepšími výkon žene konkurence Anthonyho Martiala. Trenér José Mourinho proti Basileji upřednostnil v základní sestavě právě francouzského útočníka, Rashford šel do hry jako střídající fotbalista.

Oba spolu nastoupili jen v devíti ze sedmdesáti možných zápasů. „Není to snadné, když nemáte pevné místo, ale musíme na tom najít pozitiva, což oba děláme. Konkurence je zdravá, díky ní se oba zlepšujeme, v tréninku i zápase nutíme toho druhého k tomu, aby ze sebe dostal to nejlepší. Snad z toho má trenér zamotanou hlavu,“ usmívá se Rashford.