Není sto jako sto. Kane má góly, Rooney karty

[b]/VIDEO/[/b] Na jubilejní stovku se ve čtvrtém kole Premier League dostali útočníci Harry Kane a Wayne Rooney. Zatímco forvard Tottenhamu při vítězství 3:0 nad Evertonem slavil stou trefu za Spurs, zkušený domácí útočník si připsal stou žlutou kartu v lize.

Kane se jubilejní trefy dočkal už po 28 minutách na Goodison Parku, byť byla jeho branka spíš dílo štěstí. Z rohu pokutového území totiž kopl do míče tak, že nečekaně zapadl pod břevno branky Jordana Pickforda. „Jasně, že jsem to tak nezamýšlel. Byl to šťastný gól, ale i takové někdy potřebujete,“ usmíval se Kane.

Na sto zásahů potřeboval 169 soutěžních utkání, na trojciferný počet branek tak dosáhl například dřív než Thierry Henry, jenž potřeboval v Arsenalu na stejnou cifru o dvanáct střetnutí víc. „Je to fantazie. Mám za sebou několik bláznivých let a dostat se na sto gólů je úžasné. Snad přidám další,“ radoval se Kane, který ve druhém poločase svým druhým gólem v zápase začal druhou stovku.

Čtyřiadvacetiletý útočník ovšem opět potvrdil své slabší rozjezdy do sezony – v srpnu se netrefil ani jednou, přestože na branku vyslal 25 střel. První branky přišly až v září, stejně jako v předešlých dvou ročnících.

„Je perfektní, že se znovu prosadil. Nemám o něm žádných pochyb. Gólovou pauzu měl jen pár zápasů, je to skvělý útočník,“ ocenil svého kanonýra trenér Spurs Mauricio Pochettino.

Krátce před koncem zápasu si číslo sto připsal do statistik také Rooney, ovšem v kolonce žlutých karet. Stal se teprve druhým fotbalistou v historii Premier League, který se dostal na trojmístné číslo. Před ním už je pouze záložník Gareth Barry se 119 tresty.

Everton - Tottenham 0:3 (0:2)
Branky: Kane (28. a 46.), Eriksen (42.)