Kloppova nejtěžší porážka. Liverpool dostal od Citizens pětku

[b]/VIDEO/[/b] Před reprezentační přestávkou si fanoušci Liverpoolu mohli po výhře 4:0 nad Arsenalem výskat radostí, o dva týdny později je situace zcela opačná – Reds se musejí vzpamatovat z debaklu 0:5 na hřišti Manchesteru City ve čtvrtém kole Premier League.

Pro trenéra Liverpoolu Jürgena Kloppa se jedná nejen o nejtěžší porážku na lavičce Reds, ale v trenérské kariéře celkově. Ještě při angažmá v Mainzu prohrál jeho tým 1:6 v říjnu 2006 s Werderem Brémy.

Zápas rozhodl především závěr prvního poločasu. Citizens už v té době vedli po brance Sergia Agüera, zlom pak přišel s vyloučením hostujícího útočníka Sadia Maného. Senegalec musel jít pod sprchy za faul na brankáře Edersona Moraese, kterému dal kopačkou přímo do obličeje.

Podle výkladu pravidel ho neomlouvá ani fakt, že zákrok zřejmě nebyl úmyslný. „Je jasné, že lidé si najdou obhajobu vyloučení. Karta každopádně zápas změnila,“ připustil Klopp, jehož svěřenci po osmi minutách ošetřování domácího gólmana inkasovali z hlavy Gabriela Jesuse druhou branku.

„Zápas by až do vyloučení vyrovnaný. Po červené kartě už to bylo jiné, někdy není snadné hrát ani proti deseti. Druhý gól před poločasem byl velmi důležitý. Soupeř sice změnil systém hry, pár minut jsme si na něj zvykali, ale pak už jsme utkání kontrolovali,“ hodnotil domácí kouč Pepe Guardiola.

Do sítě Liverpoolu se pak trefili podruhé Jesus a ještě dvakrát Leroy Sané. Druhou půli už za Citizens odchytal Claudio Bravo, Ederson by však měl být v pořádku. „Nemá asi nic zlomeného, jen velký šrám ve tváři. Od Maného to nebyl úmysl, šel prostě po míči, ale gólman si odnesl následky,“ uvedl Guardiola.

Manchester City - Liverpool 5:0 (2:0)
Branky: Agüero (24.), Jesus (45. a 53.), Sané (77. a 90.)