Mourinho si v exhibici stoupl do branky. A proměnil i penaltu

[b]/VIDEO/[/b] Trenér Manchesteru United José Mourinho předvedl v charitativním zápase své skryté dovednosti. Stoupl si totiž mezi tři tyče, navíc v penaltovém rozstřelu svůj pokus suverénně proměnil.

Mourinho si v exhibici stoupl do branky. A proměnil i penaltu
Portugalský kouč se v zápase na pomoc zasaženým červnovým požárem Grenfell Tower dostal do hry jako střídající gólman, když nahradil bývalého anglického reprezentanta Davida Jamese. Čtyřiapadesátiletý trenér působil na hřišti stejným dojmem, jak jej diváci znají z lavičky – dostal žlutou kartu za zdržování, s rozhodčím diskutoval o regulérnosti vyrovnávacího gólu, který obdržel.

Blýskl se však i dobrým zákrokem ještě ve chvíli, kdy jeho tým vedl. Duel zakončil penaltový rozstřel, ve kterém Mourinho sám skóroval, ale nepovedlo se mu ani jeden pokus soupeře chytit. Jeho tým nakonec na stadionu Loftus Road prohrál 3:5.

Bylo překvapivé, že Mourinho zvolil post brankáře. Jeho otec sice chytával, nicméně Mourinho mladší hrával v záložní řadě a v kariéře se nikdy na profesionální úroveň nedostal. Po zápase vtipkoval, že post v brance si vybral kvůli tomu, aby nemusel běhat.