Zlé znamení? Coutinho není na soupisce pro Ligu mistrů

Opomenutí ze zápasové nominace obvykle nevěstí v případě řešení hráčova odchodu nic dobrého. Záložník Philippe Coutinho schází na soupisce Liverpoolu pro předkolo Ligy mistrů s Hoffenheimem, ovšem důvody jsou podle trenéra Jürgena Kloppa čistě zdravotní.

Zlé znamení? Coutinho není na soupisce pro Ligu mistrů
Po Coutinhovi prahne v létě španělská Barcelona, která minulý týden nabídla Reds částku 90 milionů liber. Tu ovšem anglický celek odmítl. Pětadvacetiletý Brazilec následně formální cestou požádal vedení klubu o přestup.

Nezařazení na soupisku v podobných případech zpravidla předznamenává, že dojde k hráčovu transferu. „Nic se nezměnilo, ani na jedné straně,“ namítá však Klopp s tím, že Coutinho zmeškal kvůli léčbě zad už úvodní zápas Premier League s Watfordem.

„Momentálně hrát nemůže, o tom je celá věc. Asi si všichni umí představit, že je to pro nás velká ztráta. Ale několik dní jsme se na to připravovali,“ dodal německý stratég.

Coutinho podepsal v lednu s Liverpoolem novou smlouvu, která neobsahuje výkupní klauzuli. Barcelona hledá náhradu na útočníka Neymara, díky jehož odchodu do Paris Saint-Germain si vydělala 200 milionů liber.