Inventura – Tottenham

Jen famózní forma londýnské Chelsea sebrala fotbalistům Tottenhamu titul v Premier League. Tým znovu táhl kapitán Harry Kane, který se podruhé v řadě stal i nejlepším střelcem nejvyšší anglické soutěže.

Moment sezony: odchod z White Hart Lane

Tottenham se po 118 letech rozloučil se stadionem White Hart Lane a poslední duel s Manchesterem United patří pro fanoušky Spurs mezi nejemotivnější momenty sezony. Dojemné chvíle tým podpořil vítězstvím 2:1, poslední gól na ikonickém stánku vstřelil hostující Wayne Rooney.

Zápas sezony: Tottenham – West Ham United 3:2

Našly by se i cennější skalpy, ale tři body v derby proti West Hamu jsou téměř zázračné. Tottenham ještě minutu před koncem prohrával o gól, ale nakonec se radoval z vítězství 3:2. Obrat se sebe vzal kapitán Harry Kane, který nejdřív vyrovnal a v první minutě nastavení proměnil pokutový kop.

Zazářil: Harry Kane

Dál potvrzuje vlohy prvotřídního kanonýra. Stal se teprve pátým hráčem v historii, který obhájil vítězství v soutěži o korunu krále střelců. V Premier League dal 29 branek, s 35 soutěžními trefami se jedná o jeho nejplodnější sezonu v kariéře.

Nezklamal: Victor Wanyama

Tottenham si před sezonou pořídil dva silové záložníky, z nichž se možná překvapivě výrazněji prosadil Victor Wanyama. Keňský obr navázal na výkony ze Southamptonu a pevně držel střed pole.

Čekali jsme víc: Moussa Sissoko

Druhá z posil do středu zálohy příliš nepřesvědčila. Francouzský reprezentant měl po příchodu z Newcastlu problém dostat se do základní sestavy, což se mu nakonec v lize podařilo jen osmkrát. Trenér Mauricio Pochettino si otevřeně stěžoval na jeho slabší přístup v tréninku.

Pohořel: Vincent Janssen

Zůstal totálně ve stínu zářícího Harryho Kanea. Jelikož herní systém týmu nedovoluje, aby oba nastupovali vedle sebe, mnohdy naskakoval pouze na minuty. Byť nedostal moc prostoru, nedařilo se mu ani v duelech, kde šanci dostal. Z 27 loňských gólů za AZ Alkmaar zažil pád na pouhé dva.