Smutná zpráva z Číny: zemřel Cheick Tioté

Bývalý záložník Newcastlu Cheick Tioté v pondělí během tréninku zkolaboval a zemřel. Hráč, který většinu své kariéry spojil právě se strakami, za něž odehrál 138 ligových zápasů, by na konci června oslavil teprve své 31. narozeniny.

Smutná zpráva z Číny: zemřel Cheick Tioté
Tioté byl v Číně od února, kdy z Newcastlu přestoupil do klubu Peking Enterprises. „S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme, že Cheick na pondělním tréninku zkolaboval a zemřel. Víc k tomu říct nemůžeme, navíc respektujeme přání rodiny, která v těchto těžkých časech potřebuje soukromí,“ uvedl hráčův mluvčí Emanuele Palladino.

Před svým přestupem do Číny patřil Tioté k horkému fotbalovému zboží a mluvilo se o tom, že o něj jeví zájem například Arsenal. K nejsvětlejším okamžikům jeho kariéry patří nádherný gól právě do sítě Arsenalu, kterým přispěl k senzační remíze 4:4, i když straky prohrávaly už 0:4.

Trofej nejcennější získal v roce 2015, kdy s rodným Pobřeží Slonoviny ovládl mistrovství Afriky. Také oslavil dva tituly v belgické lize a jeden titul v nizozemské lize. Další trofej do této sbírky bohužel už nepřidá.