FA Cup: rozloučí se Wenger s Arsenalem trofejí?

Může se stát, že v sobotním finále FA Cupu proti Chelsea odtrénuje Arsene Wenger svůj poslední zápas na lavičce londýnského Arsenalu. Budoucnost francouzského stratéga je totiž stále nejistá. Zatímco Gunners po nepovedené sezoně usilují o trofej útěchy, Blues prahnou po zisku double.

FA Cup: rozloučí se Wenger s Arsenalem trofejí?
Arsenal – Chelsea

Datum: sobota 27. května 2017
Čas: 18:30 SELČ
Dějiště: Wembley, Londýn

Ačkoliv se v nepřeberném množství zpráv objevují spíš ty, které nasvědčují setrvání Wengera v Arsenalu, není vyloučené ani trenérovo loučení. „Rozhodně to nebude můj poslední zápas v roli trenéra, protože ve fotbale zůstanu,“ pousmál se tajemně Wenger.

„Jestli to bude hezká rozlučka? Ne, chci prostě zápas vyhrát, miluju vítězství a chci pro náš klub získat trofej. Není to o mně, ale o poháru,“ dodal francouzský stratég, který by v případě výhry ulovil pro Arsenal desátou trofej za dobu svého angažmá v klubu – připsal si s ním šest FA Cupů a tři ligové tituly.

S případným sedmým FA Cupem by se Wenger navíc stal nejúspěšnějším sběratelem této trofeje v historii. Šestkrát ji totiž získal také George Ramsay s Aston Villou.

Ve Wengerovo setrvání na lavičce Gunners věří i kouč mistrovské Chelsea Antonio Conte. „Nemyslím si, že by to byl jeho poslední zápas. Zaslouží si v klubu dál pracovat, v předešlých dvaceti letech ukázal, že je to dobrý trenér. Jenom v této sezoně se mu nepodařilo postoupit do Ligy mistrů,“ uvedl Conte.

Chelsea získala double už v roce 2010 a může se stát teprve třetím týmem v historii, který podobný úspěch zopakuje. Dokonce třikrát si double připsal Manchester United a spolu s ním Arsenal.

Gunners ale po pátém místě v Premier League nechtějí končit sezonu bez úspěchu. „FA Cup je cenná trofej a určitě ho chceme vyhrát. Rozhodně by nám to pomohlo do další sezony,“ řekl křídelník Alex Oxlade-Chamberlain.