Poslední místenka v Premier League: Kalas, Pudil, nebo Stam?

Na chvostu Premier League zbývá v letošní sezoně dořešit jedinou otázku – kdo se stane třetím sestupujícím, o němž se rozhodne mezi triem Hull, Swansea a Crystal Palace. Zároveň je ve hře poslední volná místenka pro příští ročník – o ni se v play-off druhé ligy poperou Reading, Fulham, Huddersfield a Sheffield Wednesday.

Poslední místenka v Premier League: Kalas, Pudil, nebo Stam?
Už několik dní je jasné, že v příštím ročníku Premier League si zahrají Brighton a Newcastle. Oba celky si po většinu sezony držely bezpečný odstup od zbytku startovního pole a jejich proniknutí mezi anglickou elitu nebylo překvapení. Newcastle si navíc v posledním kole vyšperkoval návrat do nejvyšší soutěže i mistrovským titulem, který Brightonu vyfoukl až v úplném závěru.

Třetí nováček vzejde tradičně z jedné z vůbec nejnapínavějších části sezony v Anglii, kterou je play-off druhé ligy. V semifinále se střetnou Reading s Fulhamem a Sheffield Wednesday s Huddersfieldem Town. Vítězové si zahrají v jediném zápase ve Wembley o postup do Premier League.

Reading měl v 46 kolech základní části k přímému postupu nejblíž, přesto skončil až osm bodů za druhým Brightonem. Perfektní první sezonu na lavičce Readingu může v případě postupu završit bývalý obránce Manchesteru United a nizozemské reprezentace Jaap Stam, který se týmu ujal loni v létě.

Vedení klubu od něj postup nevyžadovalo, přesto je nyní velice blízko. „Jako trenér je nesmírně klidný. Nepoznáte u něj nějakou změnu nálady, drží nás pořád na stejné vlně, což je pro hráče skvělé,“ chválí Stama obránce Readingu Chris Gunter, který pamatuje i poslední sezonu klubu v Premier League před čtyřmi lety.

...celý článek najdete na efotbal.cz