Výkop, souhra, gól. United na něj stačilo 45 vteřin

[b]VIDEO.[/b] Fotbalisté Manchesteru United v zápase 32. kola Premier League na hřišti Sunderlandu názorně předvedli, co znamená nedat soupeři „ani čuchnout“. Na začátku druhého poločasu totiž vstřelili branku, kdy Black Cats ani nepůjčili míč.

Manchester United vyhrál v Sunderlandu hladce 3:0, zaujal však především druhou brankou, kterou vstřelil Henrich Mchitarjan. Jestliže domácí kouč David Moyes v poločase spřádal plány na vyrovnání, vzaly hodně rychle za své.

Hosté totiž po výkopu druhé půle rozehráli akci, při níž za dobu 45 vteřin nepůjčili soupeři míč a na jejímž konci zásluhou arménského záložníka skórovali. Jedinou snahu o odebrání míče projevil domácí útočník Victor Anichebe, ale marně.

Na gól přihrával Mchitarjanovi obránce Luke Shaw, který po kritice ze strany trenéra Josého Mourinha nečekaně ožil a v zápase patřil k nejlepším hráčům. „Jsem za něj opravdu rád, odehrál hodinu a podal solidní výkon bez chyb. Stáhl jsem ho, protože už měl žlutou kartu a diváci na něj vytvářeli tlak, chtěl jsem ho chránit,“ vysvětlil Mourinho bekovo střídání.

Portugalský stratég v sestavě udělal několik změn, včetně přidělení kapitánské pásky Marouanu Fellainimu. Některé hráče šetřil pro čtvrtfinále Evropské ligy proti Anderlechtu Brusel. „Je podstatné, že se nám nikdo další nezranil. Premier League už vyhrát nemůžeme, ale Evropskou ligu ano,“ potvrdil Mourinho svůj záměr.

Naopak osud Sunderlandu už se začíná naplňovat, desetibodová ztráta na záchranu se jeví jako nedostižná, zvlášť když tým nevstřelil už v sedmi zápasech v řadě gól, čímž se zařadil na druhé místo historických tabulek Premier League. Horší byli už jen fotbalisté Crystal Palace, kteří nedali v sezoně 1994/1995 branku v devíti duelech po sobě.

V sedmi zápasech se neujala ani jedna ze 79 střel. „Hráči dělají, co můžou. Není jim jedno, co se děje. Bohužel nemáme výsledky, jaké bychom měli mít,“ pokrčil rameny Moyes, jehož tým může při souhře výsledků sestoupit už za dva týdny.

Sunderland – Manchester United 0:3 (0:1)
Branky: Ibrahimovič (30.), Mchitarjan (46.), Rashford (89.)