Brighton dál uniká soupeřům a přibližuje si postup

[b]/CHAMPIONSHIP/[/b] Vedoucí dvojice druhé anglické ligy patrně nabírá rozhodující náskok v boji o postup do Premier League. Newcastle má na třetí příčku náskok sedm bodů, Brighton pouze o jeden méně. Třetí je Huddersfield.

Brighton neměl v 31. kole výraznější problémy s Burtonem, který doma přehrál 4:1, když se dvakrát prosadil Tomer Hemed. „Loni jsme byli moc blízko, takže pro hráče je to určitě motivace, aby letos udělali jeden krok navíc,“ vzpomínal na loňský neúspěšný boj o postup domácí kouč Chris Hughton. „Gólová zátěž je rozdělená na víc hráčů, což přesně potřebujeme,“ liboval si.

V zápase Wolverhamptonu s Newcastlem na sebe poutal pozornost hostující forvard Alexandar Mitrovič, který vstřelil jedinou branku Magpies, ale zároveň patrně unikl vyloučení za ostrý faul na brankáře Carla Ikemeho. S jednou žlutou kartou na kontě jej hostující kouč Rafael Benítez v poločase raději stáhl ze hřiště.

„Je to na rozhodčím, ale jako bývalý hráč vím, že pokud do někoho zajedete kolíky, máte dostat žlutou kartu, ať jste v jakékoliv lize. Rafa Benítez si to asi uvědomil a Mitroviče vystřídal,“ komentoval situaci domácí kouč Paul Lambert.

Aspoň o účast v play off o postup do nejvyšší soutěže ještě usiluje Derby County. „Berani“ po 38 minutách prohrávali doma s Bristolem City už o tři góly, ale nakonec třemi góly ve druhém poločase vybojovali aspoň bod. „Pro nezaujatého diváka to byl asi parádní zápas, ale první poločas jsme vůbec nezvládli. Museli jsme změnit přístup, pro hráče to byla lekce a snad se poučili,“ řekl trenér Rams Steve McClaren, jehož svěřenci jsou nyní osmí.

Championship, 31. kolo:

Aston Villa – Ipswich 0:1 (83. Huws)

Brighton – Burton 4:1 (12. a 57. z pen. Hemed, 47. Baldock, 83. Murray – 75. Kightly)

Derby C. – Bristol C. 3:3 (57. a 81. z pen. Bent, 76. Ince – 27. a 38. Abraham, 14. Taylor)

Fulham – Wigan 3:2 (25. Ayité, 71. Odoi, 90. Kebano – 32. Malone vlastní, 45. Jacobs)

Leeds – Cardiff 0:2 (53. Morrison, 71. Zohore)

Norwich – Nottingham F. 5:1 (61. a 89. Pritchard, 10. Howson, 16. Murphy, 18. Hoolahan – 75. McCormack)

Preston – Brentford 4:2 (18. a 75. McGeady, 52. Robinson, 77. Horgan – 89. Colin)

QPR – Huddersfield 1:2 (60. Freeman – 26. Brown, 36. Wells)

Reading – Barnsley 0:0

Rotherham – Blackburn 1:1 (47. Taylor – 86. Kelly vlastní)

Wolves – Newcastle 0:1 (44. Mitrovič)

Sheffield W. – Birmingham C. 3:0 (9. Rhodes, 80. Winnall, 86. Reach)

Kanonýři: 20 – Gayle (Newcastle), 18 – Abraham (Bristol C.), Wood (Leeds), 16 – Murray (Brighton), 14 – Hogan (Aston Villa).