Rodwellovo trauma je pryč. Zápas vyhrál po 1370 dnech

[b]VIDEO.[/b] Málo vídanou sérii za sebou má záložník Sunderlandu Jack Rodwell. Prošel si šňůrou 39 zápasů Premier League, ve kterých nepoznal pocit vítězství, pokud nastoupil v základní sestavě.

Pětadvacetiletý záložník ukončil sérii až v 24. kole letošního ročníku v zápase na hřišti Crystal Palace. „Černé kočky“ na Selhurst Parku zvítězily v boji o záchranu nečekaně hladce 4:0, když všechny branky vstřelili hosté už v prvním poločase.

Když Rodwell nastoupil v základní sestavě, vychutnal si vítězství naposledy v květnu 2013, kdy ještě v dresu Manchesteru City porazil West Bromwich Albion. Od té doby čekal na výhru ve dvou zápasech Citizens a dalších 37 v Sunderlandu. Výhru si užil po 1370 dnech.

Podobnou sérií si prošel ještě v dresu Tottenhamu například i hvězdný Gareth Bale, který čekal na výhru 22 zápasů. Předchozím rekordmanem byl Darren Moore z Derby County, jenž si dal pauzu od vítězství na 29 utkání.

Ani vzhledem k ukončení nepříznivé série a vítězství Sunderlandu nemohl Rodwell zářit spokojeností, jelikož si v zápase přivodil zranění kotníku a po 52 minutách jej střídal Darron Gibson.

Crystal Palace – Sunderland 0:4 (0:4)
Branky: Defoe (45. a 45.), Koné (10.), Ndong (43.)