Newcastle je v čele. Pomohla mu mlha v Brightonu

[b]/CHAMPIONSHIP/[/b] Newcastlu United zatím plní svůj cíl rychle se vrátit do Premier League. Nový rok stráví na čele tabulky druhé ligy, kam se vrátil po výhře 3:1 nad Nottinghamem Forest. Pomohlo mu i odložení utkání mezi Brightonem a Cardiffem.

Newcastlu zařídil vítězství opět útočník Dwight Gayle, který se za vyrovnaného stavu dvakrát trefil ve druhém poločase a dostal se už na devatenáct branek v sezoně, což z něj dělá nejlepšího kanonýra soutěže. „Je to skvělý hráč, který nejen dává góly, ale také je připravuje. Doufám, že v tom bude pokračovat,“ chválil svoji oporu trenér Newcastlu Rafael Benítez, jehož tým se posunul v tabulce o bod před Brighton.

„Straky“ měly svému sokovi co oplácet, v prvním vzájemném zápase totiž padly v Nottinghamu 1:2 a ještě přišly o vyloučené Jonja Shelveyho a Paula Dummetta. Červenou kartu si tentokrát odnesl hostující Matt Mills. „Vyloučení nám sice pomohlo, ale šance jsme si vytvářeli celý druhý poločas. Jsem spokojený s přístupem hráčů,“ ocenil Benítez.

Přesilovku využil Newcastle už za tři minuty. „Nechci vyloučení vůbec komentovat, je neuvěřitelné, za co přišlo a jak změnilo vývoj zápasu,“ mračil se hostující trenér Philippe Montanier, jehož svěřence dělí jen šest bodů od sestupových příček.

Vůbec se nehrálo v Brightonu, kde se měl představit Cardiff. Duel odložila hustá mlha. „Ze středového kruhu nebylo vidět ani asistenta rozhodčího na čáře. Kdybych si jako divák zaplatil za zápas, chtěl bych ho vidět, což z několika různých míst vůbec nebylo možné,“ vysvětlil výkonný ředitel Brightonu Paul Barber.

Championship, 24. kolo:

Huddersfield – Blackburn 1:1 (90. Wells – 81. Graham)

Barnsley – Birmingham C. 2:2 (24. Bradshaw, 28. Winnall – 33. Maghoma, 52. Jutkiewicz z pen.)

Derby C. – Wigan 0:0

Preston – Sheffield Wed. 1:1 (77. Hutchinson vlastní – 90. Reach)

Wolves – QPR 1:2 (61. Edwards – 53. Sylla, 87. Wszolek)

Ipswich – Bristol City 2:1 (39. Bru, 86. Pitman – 52. Abraham)

Newcastle – Nottingham F. 3:1 (63. a 80. Gayle, 4. Ritchie – 29. Dumitru)

Aston Villa – Leeds 1:1 (86. Kodjia z pen. – 54. Jansson)

Rotherham – Burton 1:2 (45. Adeyemi – 36. O´Grady, 41. Irvine)

Brentford – Norwich 0:0

Kanonýři: 19 – Gayle (Newcastle), 15 – Murray (Brighton), 13 – Hogan (Brentford), 12 – Abraham (Bristol City), 11 – Wood (Leeds), Winnall (Barnsley).