Výkony Özila? Připomínají spíše pralesní ligu

Společně s Alexisem Sánchezem se snaží podojit Arsenal a žádá plat téměř 400 000 liber týdně. Záložník Mesut Özil by si ale ze všeho nejdřív měl uvědomit, že aby takové peníze dostal, musí si je zasloužit. Jeho výkony v posledních dvou zápasech neodpovídaly ani desetinové gáži.

Nikdo nepochybuje o tom, že Özil je skvělý hráč. Když má den, dokáže svými klíčovými přihrávkami otvírat obrany soupeřů a připravovat spoluhráčům šance na zlatém podnose. V letošní sezóně dal už 5 gólů a připsal si 2 asistence, vloni s 19 asistencemi opanoval celou Premier League. Jenže…

V těžkých zápasech jako by nebyl

… už delší dobu se hovoří o tom, že když Arsenal potřebuje Özila nejvíce, ten se jako mávnutím kouzelného proutku vytratí. V úterním duelu proti Evertonu za stavu 1:1 ledabyle zahodil obrovskou šanci, aby pak v závěru utkání úplně vypustil bránění Ashleyho Williamse. Velšský stoper se i díky tomu dostal k hlavičce a zařídil Toffees výhru 2:1.

O čtyři dny později čekal Gunners další těžký zápas, tentokrát na půdě Manchesteru City. 28letý Özil ale vůbec nevypadal, že hraje utkání, ve kterém se dost možná rozhoduje o titulu. Duel na Etihad Stadium doslova odchodil a zejména ve druhém poločase byl jenom do počtu. Je až s podivem, že jej kouč Arséne Wenger nevystřídal.

Özilův zoufalý výkon nezůstal bez povšimnutí. Deník Express hráči udělil známku 3/10, ESPN taktéž. Od Mirroru dostal 4/10 s výmluvným komentářem: „Ve druhém poločase zmizel ze hřiště“.