Sissoko zařídil výhru Spurs. Jenže už neměl být na hřišti

[b]VIDEO.[/b] Hodně kontroverzní momenty přineslo utkání na White Hart Lane mezi Tottenhamem a Burnley. Domácí záložník Moussa Sissoko nahrál na vítězný gól na 2:1, jenže už patrně neměl být na hřišti, jelikož nešetrně fauloval protihráče.

Sissoko po letním přestupu do Tottenhamu za 30 milionů liber zatím uniká větší pozornosti, ale proti Burnley se mu jí dostalo víc, než by sám žádal. Do hry se dostal jako náhradník v 62. minutě a o osm minut později potáhl míč na polovinu soupeře, přihrál do střelecké příležitosti Dannymu Roseovi, který napálil míč nechytatelně do branky.

Jenže o chvíli dřív Sissoko sestřelil nebezpečným zákrokem nohou napřed Stephena Warda. „Byl to nepochopitelný zákrok, jednoduše červená karta,“ měl jasno trenér Burnley Sean Dyche. „Nechci si u rozhodčích stěžovat, ale Sissoko měl jít ze hřiště, místo toho vypracoval druhý gól. Logicky jsem z toho zklamaný,“ dodal.

Francouzskému reprezentantovi nehrozí žádný další trest, protože rozhodčí Kevin Friend zákrok viděl a hráči udělil pouze žlutou kartu – na základě videa tak nemůže být potrestaný. „Zákrok jsem neviděl, sudí měl určitě lepší pohled než já,“ odmítl debatu o incidentu trenér Spurs Mauricio Pochettino.

Hostující fotbalisté přitom začali dobře, když je dostal do vedení Ashley Barnes. Zanedlouho však srovnal Dele Alli, ve druhé půli rozhodl Rose. Tottenham tak vyhrál už dvanácté domácí ligové utkání v kalendářním roce 2016, víc jich žádný jiný celek z Premier League nezaznamenal.

Naopak Burnley čeká v Londýně už čtrnáct zápasů na vítězství. Clarets se soupeři z anglické metropole během této série dvanáctkrát padli a uhráli pouze dvě remízy.

Tottenham – Burnley 2:1 (1:1)
Branky: Alli (27.), Rose (71.) – Barnes (21.)