Starý dobrý Vardy. Vítej zpět, řekl Ranieri

[b]VIDEO.[/b] Šestnáct soutěžních zápasů v řadě čekal útočník Jamie Vardy na gól za Leicester City. Jeho půst skončil v patnáctém kole Premier League, kde hattrickem znemožnil hvězdami nabitý Manchester City. Jeho procitnutí potěšilo zejména kouče Foxes Claudia Ranieriho.

Vardy prolomil své trápení už ve třetí minutě, kdy se prosadil pohotovou střelou k tyči – 1:0. Po dvaceti minutách zakončil rychlý brejk kličkou brankáři a pohodlně zakončil – 3:0. Hattrick korunoval ve druhém poločase střelou z velmi ostrého úhlu, kdy míč těsně přešel brankovou čáru – 4:0!

Citizens nakonec výsledek brankami Alexandara Kolarova a Nolita kosmeticky upravili na 4:2, nicméně všechna chvála směřuje k Leicesteru, který se přitom v předchozích zápasech trápil a namočil se do boje o záchranu. „Tohle byl pravý Leicester, možná proto, že v posledních utkáních jsme hráli tak špatně, ale tentokrát jsme byli nesmírně silní,“ radoval se Ranieri.

Vardy naposledy skóroval za „lišky“ v září proti Liverpoolu, od té doby mlčel. Před zápasem měl na kontě pouhé dva góly v letošním ročníku Premier League. „Chtěli jsme hlavně ukázat, že můžeme být konkurenceschopný tým. Chtěli jsme bojovat, což jsme udělali,“ pronesl po střetnutí autor hattricku.

Anglický reprezentant předvedl záblesk svého řádění z minulé sezony, v níž nastřílel 24 ligových gólů. „Jsem za něj moc rád. Když střídal, řekl jsem jen – vítěz zpět,“ usmál se Ranieri.

Leicester porazil Manchester City stejným způsobem, jak kosil soupeře v minulém mistrovském ročníku – téměř nedržel míč, jeho brejky však byly smrtící. „Lišky“ měly balon na kopačkách jen 22 procent herního času. „To je naše přednost. Nemůžeme moc držet míč, naše síla je v rychlé hře, v rychlém řešení situací,“ uznal Ranieri, jehož tým se posunul na čtrnácté místo tabulky.

Manchester City naopak utrpěl ztrátu, se kterou zřejmě příliš nepočítal. Po pěti minutách prohrával o dva góly, po dvaceti dokonce o tři. Obrana dostala od obhájce titulu na frak. „Soupeři v Anglii jsou velmi dobří v protiútocích a sbírání odražených míčů. Není to o systému, se stejnými hráči jsme na začátku sezony bránili dobře. Musíme zjistit, proč k chybám došlo,“ krčil rameny hostující trenér Pepe Guardiola.

Leicester City – Manchester City 4:2 (3:0)
Branky: Vardy (3., 20 a 78.), King (5.) – Kolarov (82.), Nolito (90.)