Red Devils díky první brance Mchitarjana postupují

Fotbalisté Manchesteru United si zahrají Evropskou ligu i na jaře, postup potvrdili výhrou nad celkem Zorya Luhansk 2:0. Naopak Southamptonu remízu 1:1 s izraelským sokem k postupu nestačila.

Manchester United se posunul do vyřazovací fáze Evropské ligy díky vítězství 2:0 na hřišti ukrajinského celku Zorya Luhansk. Třetí start v základní sestavě v řadě oslavil záložník Henrich Mchitarjan, který otevřel skóre krátce po začátku druhého poločasu a zaznamenal svůj první gól za Red Devils. Pak hosty při velké šanci domácích podržel brankář Sergio Romero, dvě minuty před koncem pečetil tři body pro anglický celek útočník Zlatan Ibrahimovič.

Zorya Luhansk – Manchester United 0:2 (0:0)

Branky: Mchitarjan (48.), Ibrahimovič (88.)

Žluté karty: Bailly, Herrera

Zorya: Levčenko, Opanasenko, Sivakov, Forster, Suchockij, Karavajev, Čajkovskij, Charatin (57. Grečiškin), Petrjak, Ljubenovič (72. Lipartia), Bezborodko (54. Bonaventure)
Manchester United: Romero, Young, Bailly, Rojo, Blind, Herrera, Pogba, Mata (65. Lingard), Rooney (70. Fellaini), Mchitarjan (85. Fosu-Mensah), Ibrahimovič

Southampton v přímém souboji o postup do vyřazovací fáze Evropské ligy nedokázal porazit izraelský Hapoel Beer Ševa, což pro anglický celek znamená konec v soutěži. Svěřencům Clauda Puela přitom stačila i bezgólová remíza, jenže hosté vedli po trefě Maora Buzagla a Saints zajistil aspoň bod z utkání až v nastaveném čase Virgil van Dijk. Na postup to ale nestačilo.

Southampton – Hapoel Beer Ševa 1:1 (0:0)

Branky: Van Dijk (90.) – Bar Buzaglo (78.)

Žluté karty: Bertrand – Goresh, Leonardo Vitor, Tzedek, Ogu

Southampton: Forster, Soares, Jošida, Van Dijk, Bertrand, Hojbjerg (82. Ward-Prowse), Romeu, Davis, Sims (59. Tadič), Austin (39. Long), Redmond
Hapoel: Goresh, Bitton, Leonardo Vitor, Tzedek, Korhut (77. Shabtay), Hoban (56. Ghadir), Ogu, Radi, Bar Buzaglo, Sahar (68. Soares), Nwakaeme