LM: Leicester si uřízl ostudu, Tottenham jde do Evropské ligy

Leicester City vstupoval do posledního utkání skupiny G Ligy mistrů proti Portu s vědomím, že vyhraje skupinu. Svěřenci Claudia Ranieriho si výkon přesto za rámeček nedají, jelikož prohráli 5:0. Naopak Tottenham doma zdolal CSKA Moskva a na jaře si zahraje alespoň Evropskou ligu.

Trenér Ranieri udělal v sestavě lišek spoustu změn, oproti tradiční jedenáctce jich bylo hned 10. Tak trošku tím ale degradoval důležitost utkání, protože Porto k jistotě postupu potřebovalo vyhrát. Ke třem bodům ho už v 6. minutě hlavou nasměroval André Silva, po necelé půlhodině povedeným volejem zvýšil Jesús Corona a ještě do přestávky elegantní patičkou přidal další branku Yacine Brahimi. Ve druhé půli se pak z penalty trefil znovu Silva a skóre završil Diogo Jota.

Porto – Leicester 5:0 (3:0)

Branky: Silva (6. a 64. z penalty), Corona (26.), Brahimi (44.), Jota (77.)

Žlutá karta: Chilwell

Porto: Casillas, M Pereira, Felipe, Marcano, Teles, D Pereira (76. Neves), Corona (76. Herrera), Óliver, Brahimi, Silva (78. Rui Pedro), Jota
Leicester: Hamer, Hernández, Wasilewski, Morgan, Chilwell, Schlupp (45. Albrighton), Mendy, Drinkwater (76. Barnes), Gray, Okazaki, Musa (45. Ulloa)

Tottenham potřeboval k jistotě třetího místa a postupu do Evropské ligy proti CSKA neprohrát, tento plán se ale začal bořit po půlhodině hry, kdy se trefil hostující Alan Dzagoev. Naštěstí pro domácí ale už o pět minut později po centru Christiana Eriksena pěkným halfvolejem srovnal Dele Alli a ještě do přestávky otočil skóre Harry Kane. Třetí branku pak kohoutům daroval brankář Igor Akinfeev, který si do vlastní sítě srazil Alliho hlavičku.

Tottenham – CSKA Moskva 3:1 (2:1)

Branky: Alli (38.), Kane (45.), Akinfeev (77. vlastní) – Dzagoev (33.)

Žluté karty: Ščennikov, V Berezutksij

Tottenham: Lloris, Walker, Dier, Vertonghen, Rose, Wanyama (68. Alderweireld), Winks, Eriksen, Alli, Son (62. Nkoudou), Kane (83. Onomah)
CSKA: Akinfeev, Nababkin, V Berezutskij, A Berezutksij, Ščennikov, Natcho, Golovin (45. Čalov), Tošić (71. Gordjušenko), Dzagoev, Milanov, Traoré (79. Strandberg)