Anglie po trapném výkonu ztroskotala na Islandu a končí

Angličtí fotbalisté zažili jeden z nejhorších večerů ve své historii, v osmifinále Eura prohráli s fotbalovým trpaslíkem Islandem a letošní evropský šampionát pro ně končí. Svěřence Roye Hodgsona tak opět zůstali daleko za očekáváním.

Večer přitom pro Albion začal skvěle, už ve 4. minutě hry si Raheem Sterling díky svojí obratnosti vynutil faul na brankáři Hannesovi Halldórssonovi a kopala se penalta, kterou Wayne Rooney s ledovým klidem proměnil – 1:0.

Vedení Angličanů však trvalo sotva dvě minuty – dlouhý aut Arona Gunnarssona se dostal až k Ragnaru Sigurdssonovi a ten úplně volný zblízka vyrovnal.

Poté sice Albion měl nějaké šance, ale střely Harryho Kanea ani Deleho Alliho k brance nevedly. A tak udeřilo opět na druhé straně, kdy trestuhodně laxní bránění Angličanů potrestal střelou z hranice vápna Kolbeinn Sigthórsson. Svědomí nemá čisté ani Joe Hart, jenž střelu útočníka Nantes mohl chytit.

Teprve v této chvíli ale Angličané předvedli ukázkový zmar, který jim znemožnil utkání jakkoliv zdramatizovat. Za celý druhý poločas se svěřenci Roye Hodgsona nedostali do jediné gólové šance a nakonec mohli být rádi, že jim Gunnarsson z brejku nepřidal i třetí branku.

Velká očekávání po skvělé kvalifikaci se vypařila jako pára nad hrncem a Hodgson bude mít co dělat, aby po této mezinárodní ostudě udržel místo trenéra.

Anglie – Island 1:2 (1:2)

Branky: Rooney (4. z penalty) – R Sigurdsson (6.), Sigthórsson (18.)

Žluté karty: Sturridge – G Sigurdsson, Gunnarsson

Anglie: Hart, Walker, Cahill, Smalling, Rose, Dier (45. Wilshere), Alli, Rooney (86. Rashford), Sturridge, Kane, Sterling (60. Vardy)
Island: Halldórsson, Saevarsson, Árnason, R Sigurdsson, Skúlason, Gudmundsson, Gunnarsson, G Sigurdsson, B Bjarnason, Sigthórsson (77. E Bjarnasson), Bödvarsson (89. Traustason)