Vydra gólem zahájil vítězný obrat Readingu

Fotbalisté Readingu v 40. kole druhé anglické ligy porazili Nottingham Forest a zásluhu na tom má také český útočník Matěj Vydra, který vstřelil jednu z branek domácích. Na čele tabulky se hráči Middlesbrough přiblížili vedoucímu Burnley na jediný bod.

Reading doma prohrával s Forest po brance Bena Osborna z prvního poločasu, domácí však ve druhé půli dostali hosty pod velký tlak a zápas nakonec otočili. Vydra se prosadil po střele Olivera Norwooda, kterou tečoval do branky. Pak už se prosadil sám Norwood, jehož další rána z dálky už tentokrát skončila v síti. Nottingham potvrdil špatnou formu v závěru sezony, když prohrál osmý z posledních deseti zápasů.

V zápase Middlesbrough s Huddersfieldem zazářil domácí ofenzivní záložník Gaston Ramirez, který nejdřív vybojoval penaltu pro Granta Leadbittera a pak dal sám dva góly. Podstatně se tak podílel na výhře 3:0. „Změnil celý vývoj zápasu. Prvních 25 minut se zdálo, že naše hra nikam nevede, on se ukázal pak jako rozdílový hráč. Za nás odehrál svůj nejlepší zápas, přesně takové výkony jsme od něj čekali,“ chválil Ramireze kouč Boro Aitor Karanka.

Burnley už má na prvním místě před Middlesbrough náskok pouze jediný bod, jelikož Clarets nedokázali překonat doma obranu Cardiffu a pouze remizovali 0:0. Boro má navíc jedno utkání k dobru, může se tedy ještě vrátit do čela.

Šest kol před koncem soutěže se mírně oddělují celky, které se perou o účast aspoň v play off. Derby County po vítězství 4:0 nad Hullem má na klíčovém šestém místě tabulky náskok čtyři body na sedmý Cardiff. Místo pro play off drží i Brighton, Sheffield Wednesday a Hull.