Snový závěr. Rotherham stáhl tři góly za osm minut

Neskutečný finiš předvedli fotbalisté Rotherhamu v zápase 37. kola druhé anglické ligy proti Derby County. Přestože ještě sedm minut před koncem prohrávali o tři góly, nakonec vydřeli aspoň bod za remízu 3:3.

Domácí se vzepjali k heroickému závěru, ke kterému zavelel v 83. minutě Danny Ward. Navázal na něj útočník Leon Best, který dvěma úspěšnými hlavičkami obral hosty o téměř jisté vítězství. Vyrovnávací trefa padla v první minutě nastavení. „Takový návrat do zápasu si v kariéře nevybavuju, ale je pravda, že zapomínám,“ usmíval se domácí trenér Neil Warnock

„Je to o hodně sladší díky tomu, že jsme hráli proti velmi dobrému týmu. Asi pojedou domů s náladou, jako kdyby prohráli, protože dostat tři góly v posledních deseti minutách byste zkrátka neměli. Podle mě je to nejlepší výsledek sezony, myslím, že další takový zápas už nepřijde,“ dodal Warnock, jehož svěřenci se i přesto nadále nacházejí na sestupových příčkách.

Hosté získali třígólové vedení také v krátkém časovém rozmezí, po poločase udeřili dvakrát Tom Ince a jednou Chris Martin za deset minut. „Za 82 minut jsme hráli náš nejlepší fotbal v sezoně. Co se stalo potom, je nepochopitelné, nevysvětlitelné a neomluvitelné. Cítíte se jako poražení. Když vedete sedm minut před koncem 3:0, výhru očekáváte,“ kroutil hlavou hostující stratég Darren Wassall, jehož tým přišel o dva důležité body v boji o postup do Premier League.

Pozici na čele tabulky si upevňují fotbalisté Burnley, kteří vyhráli na hřišti Huddersfieldu 3:1. Clarets mají skvělou aktuální formu, od 26. prosince posbírali ve čtrnácti zápasech 36 bodů z možných 42.

Skybet Championship, 37. kolo:

Blackburn – Leeds 1:2 (89. Jackson – 34. Bamba, 69. Antenucci)

Bolton – Preston 1:2 (22. Trotter – 57. Hugill, 86. Vermijl)

Cardiff – Ipswich 1:0 (18. Ecuele Manga)

Fulham – Bristol City 1:2 (3. McCormack – 69. Pack, 90. Tomlin)

Huddersfield – Burnley 1:3 (44. Lolley – 14. Ward, 30. Vokes, 45. Mee)

Hull – MK Dons 1:1 (53. Clucas – 51. Kay)

Nottingham F. – Sheffield Wed. 0:3 (30. McGeady, 62. Hooper, 85. Silva Lopes Matias)

QPR – Brentford 3:0 (38. Hoilett, 66. Polter, 71. Chery)

Rotherham – Derby C. 3:3 (85. a 90. Best, 83. Ward – 55. a 65. Ince, 63. Martin)

Kanonýři: 22 – Gray (Burnley), 19 – McCormack (Fulham), 16 – Hernández (Hull), 14 – Judge (Brentford), Wells (Huddersfield), 13 – Martin (Derby County)