Historický úspěch. Hull po 100 letech nedostal od Arsenalu gól

Fotbalisté druholigového Hullu City si v sobotním utkání 5. kola FA Cupu proti Arsenalu připsali historický úspěch. Poprvé od roku 1915, po 17 zápasech, totiž nedostali od Gunners branku.

Historický úspěch. Hull po 100 letech nedostal od Arsenalu gól
Tygři přijeli na Emirates Stadium s jedinou myslitelnou taktikou: urputnou defenzívou. A ačkoliv dovolili svému soupeři 68% držení míče a 24 střeleckých pokusů (z to 11 mezi tři tyče), branku i díky skvělému výkonu brankáře Eldina Jakupoviće nedostali.

„Opakování zápasu se nám nehodí, ale co se dá dělat. V útočné třetině nám dnes chyběly důraz a přesnost. Bylo jasné, že dokud nedáme branku, bude soupeř bránit v 10 hráčích. A přesně to se stalo,“ uvedl trenér domácího celku Arséne Wenger, který si nepřímo postěžoval na výkon sudího Mika Deana.

„Bohužel nemůžu ovlivnit to, jak rozhodčí pískají, já mám vliv pouze na hráče. A těch teď k dispozici moc nemám, protože nás sužují zranění a čeká nás náročný program,“ uvedl Wenger k dvěma hraničním situacím, při kterých Gunners volali po penaltě.

Bezbranková plichta je pro Hull určitě úspěchem, ale ani kouč Steve Bruce nemá z opakovaného zápasu moc radost. „Po pravdě netuším, kdy ten zápas odehrajeme, náš program je hodně nabitý. Za dnešní výkon ale musím kluky pochválit, i když jsme měli trošku štěstí, remízu jsme si za svou bojovnost zasloužili,“ prohlásil.

Mnohem větší radost z vydřené remízy projevil hrdina Jakupović. „Byla tu moje malá dcerka, byl tu můj otec, všichni se na mě dívali a podporovali. Věděli jsme, že proti Arsenalu potřebujeme 100% výkon v defenzívě a ten se nám podařil. Snad to bude stejné i v odvetě,“ doufá švýcarský brankář.

FA Cup, 5. kolo:

Arsenal – Hull 0:0