LC: Finále si po penaltovém dramatu zahraje Liverpool

Fotbalisté Liverpoolu si jako první zajistili účast ve finále letošního ročníku Ligového poháru. V odvetě sice prohráli doma se Stoke City 0:1, ale šťastnější byli v penaltách, které ovládli 6:5.

Reds první zápas na půdě Stoke vyhráli 1:0, ale na Anfieldu svoje vítězství nepotvrdili. Naopak Potters v nastaveném čase prvního poločasu poslal do vedení Marko Arnautovič a domácí už na jeho zásah do konce utkání nedokázali odpovědět.

Branku nepřineslo ani prodloužení, a tak rozhodl o prvním finalistovi až penaltový rozstřel. V něm se o rozhodující trefu postaral domácí Joe Allen, naopak na druhé straně zaváhal Marc Muniesa. „Bylo to nervózní, nastaly trochu zmatky kvůli tomu, kdo bude sedmou penaltu zahrávat. Ale vybral jsem si správnou stranu a teď je tu elektrizující atmosféra,“ radoval se Allen.

Ve finále se Liverpool střetne s lepším z dvojice Everton a Manchester City. Dojít tak může i na městské derby. „Myslím, že jsme si postup zasloužili, byl jsem lepší v obou zápasech,“ přidal brankář Reds Simon Mignolet.

Liverpool – Stoke City 0:1 (0:1), na penalty 6:5

První zápas 1:0, postupuje Liverpool.

Branky: Arnautovič (45.)

Penalty proměnili: Lallana, Benteke, Firmino, Milner, Lucas, Allen – Walters, Whelan, Affelay, Shaqiri, Van Ginkel. Neproměnili: Can – Crouch, Muniesa.