FA Cup: zamezí zdecimovaný Liverpool překvapení?

Začátek ledna již tradičně patří v anglickém fotbalu třetímu kolu FA Cupu, ve kterém se do hry již zapojují také kluby z nejvyšší soutěže. Jako první vstoupí do soutěže Liverpool, který už v pátek večer zajíždí na hřiště Exeteru City.

FA Cup: zamezí zdecimovaný Liverpool překvapení?
Liverpool jede na hřiště soupeře ze čtvrté ligy ve zbídačeném stavu, protože momentálně má na marodce jedenáct fotbalistů, duel si nezahrají například kapitán Jordan Henderson, záložník Philippe Coutinho či zadák Dejan Lovren. Pro Reds se navíc jedná už o pátý zápas ve třinácti dnech.

A natěšený outsider cítí možnost překvapit. „Hráči i trenéři jsou pozitivně naladění, věříme, že v pátek můžeme něco dokázat. Proč bychom vůbec hráli, kdybychom nevěřili v překvapení? Musíme najít správnou rovnováhu mezi riskováním a nalezením slabin soupeře, ze kterých můžeme těžit,“ uvedl před duelem domácí kouč Paul Tisdale.

Možnost vytáhnout se na úkor favorita vidí také fotbalisté Wycombe Wanderers, kteří hostí trápící se Aston Villu. Celek z Birminghamu nevyhrál od úvodního kola Premier League a jeho sestup do druhé ligy se stále víc blíží realitě.

„Myslím, že Aston Villa bude hodně držet míč, protože na to má hráče. Jenže nevyhrávají. Rozhodně nechceme jen bránit, ale půjdeme do zápasu tak, jak jsme zvyklí chodit do ostatních. K soupeři máme respekt, ale doufám, že si ho zasloužíme i my za to, kam až jsme se dostali,“ pronesl kouč Wycombe Gareth Ainsworth.

Sebevědomý Oxford


V dokonalé formě není v posledních týdnech ani Manchester United, ovšem proti Sheffieldu United má aspoň výhodu domácího prostředí. Celek ze třetí ligy se ovšem před dvěma lety dostal až do semifinále soutěže, když vyřadil například Aston Villu a Fulham.

„Na papíře by nás Manchester United měl jasně porazit, ale jak všichni víme, na papíře nehrajeme. Krása FA Cupu spočívá v tom, že se vždycky zrodí překvapení. Proč ne my, když hrajeme v Divadle snů? Musíme si věřit, že něco dokážeme,“ nabádal trenér Blades Nigel Adkins.

V neděli se o pohárový šok pokusí Oxford United, který přivítá Swansea. Velšský celek za sebou rovněž nemá vydařenou první polovinu sezony a tak jeho role favorita není stoprocentní. Naopak Oxford se žene za postupem do třetí ligy a je tak v mnohem pozitivnější náladě.

„Všichni jsme při losu doufali, že dostaneme tým z Premier League. Je to perfektní. Máme sebevědomí a věřím, že doma můžeme porazit každého. Tento zápas není výjimka,“ vzkázal Swansea kapitán Oxfordu Jake Wright.

To nej z 3. kola FA Cupu:


Pátek 8. ledna:
20:55 Exeter City - Liverpool

Sobota 9. ledna:
13:45 Wycombe Wanderers – Aston Villa
16:00 Arsenal – Sunderland
16:00 Birmingham – Bournemouth
16:00 Norwich – Manchester City
16:00 Southampton – Crystal Palace
16:00 Watford – Newcastle
16:00 West Ham – Wolves
18:30 Manchester United – Sheffield United

Neděle 10. ledna:
13:00 Oxford United – Swansea
15:00 Chelsea – Scunthorpe
17:00 Tottenham – Leicester City