LC: Everton ve strhujícím zápase porazil Citizens

Druhé semifinále ligového poháru mezi Evertonem a Manchesterem City přineslo o poznání dramatičtější zápletku, než úterní duel Stoke a Liverpoolu. V utkání plném šancí vyhráli domácí Toffees 2:1 – a jsou tak finále o kousíček blíže.

Svěřenci Roberta Martíneze byli hlavně v prvním poločase výrazně lepším týmem a krátce před poločasovou přestávkou šli do zaslouženého vedení. Rohový kop Toma Cleverleyho se dostal k Rossi Barkleymu, jeho střelu Willy Caballero jenom vyrazil a obránce Ramiro Funes Mori míč pohotově doklepl do sítě.

Druhý poločas už přinesl trošku jiný obrázek, hostující City přitopili pod kotlem a vypracovali si řadu šancí. Vyrovnání se však paradoxně dočkali až po dokonale provedeném brejku – Sergio Agüero bleskurychle vyvezl míč, parádním pasem oslovil Jesúse Navase a ten neomylně poslal míč za záda Joela Roblese – 1:1.

Nerozhodný stav však trval sotva dvě minuty. Hned potom si totiž na levé lajně přebral míč Gareth Barry, milimetrovým centrem našel před bránou Romela Lukakua a belgický kanonýr znovu potvrdil, že se v podobných situacích nikdy nemýlí.

Everton si tak před odvetou vypracoval jednobrankový náskok, ale o postup do finále se ještě bude muset porvat. Odvetné utkání je na programu ve středu 27. ledna.