LC: Liverpool výhrou na Stoke nakročil do finále

Liverpool je blízko prvnímu velkému finále od roku 2012 – díky hubené výhře 1:0 na půdě Stoke v rámci semifinále ligového poháru.

Utkání se přitom pro Reds nevyvíjelo moc dobře – už po čtvrthodině si natáhl zadní stehenní sval Philippe Coutinho, o pár minut později jej následoval také Dejan Lovren. Kouč Jürgen Klopp tak musel v první půli dvakrát nuceně střídat a na stoperskou pozici poslat záložníka Lucase Leivu.

I přesto byli hosté v prvním poločase lepším týmem a šli do zaslouženého vedení, když centr Adama Lallany propadl k Jordonovi Ibemu a ten zblízka vstřelil jediný gól zápasu.

Domácí hrnčíři sice měli několik příležitostí k vyrovnání, ale brána Simona Mignoleta pro ně byla zakletá. Bojan Krkić v nadějné pozici podkluzl a ani závěrečný tlak, kdy Liverpool dohrával s viditelně zraněným Kolem Tourém, k brance nevedl.

Stoke tak musí v odvetě na Liverpoolu vyhrát, zápas se odehraje v úterý 26. ledna.