EL: Tottenham i bez Kanea rozprášil Monako

Ačkoliv nastoupil bez hlavní ofenzivní hvězdy Harryho Kanea, dokázal Tottenham v posledním zápase skupiny J Evropské ligy rozprášit Monako 4:1 a vyhrát tak skupinu.

Roli Kanea tentokrát zastoupil argentinský forvard Erik Lamela, který během 35 minut nastřílel čistý hattrick. Poprvé se třiadvacetiletý fotbalista trefil už ve druhé minutě, kdy mu před bránu namazal Ben Davies a Lamela zblízka poslal míč do sítě.

Druhou branku už si bývalý hráč AS Řím připravil prakticky sám, když po přiklepnutí Sona Heung-Mina drze proklouzl do obrany soupeře a střelou z hranice vápna překvapivě prostřelil nejistého Danijela Subašiće. Svůj hattrick pak završil krátce před pauzou – asistoval mu opět Son.

Ve druhém poločase už Lamela střelecky mlčel. Z pohledu Monaka pěknou technickou střelou korigoval stav Stephan El Shaarawy, ale na rozdíl tří branek o čtvrt hodiny později znovu zvýšil Tom Carroll.

Tottenham po parádním výkonu ovládl skupinu J, z druhého místa s ním postupuje Anderlecht. Naopak Monako a Karabach si musí na evropský úspěch počkat minimálně napřesrok.

Tottenham – Monako 4:1 (3:0)

Branky: Lamela (2., 15. a 37.), Carroll (77.) – El Shaarawy (61.)

Žluté karty: Bentaleb – Wallace, Toulalan, Dirar

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Wimmer, Davies, Dier (42. Bentaleb), Carroll, Lamela (62. Chadli), N´Jie (79. Alli), Onomah, Son
Monako: Subašić, Wallace, Toulalan, Echiéjilé, Silva (65. Diarra), Pašalić, Bakayoko, Dirar, Moutinho (45. Lemar), Traoré (56. Mbappe Lottin), El Shaarawy