Hrát se bude. Francie i přes tragédii pojede do Anglie

Atmosféru patrně poznamenají tragické události pátečního večera, nicméně anglická a francouzská reprezentace nakonec sehrají plánované úterní střetnutí ve Wembley. Rozhodnutí potvrdila hostující strana.

Hrát se bude. Francie i přes tragédii pojede do Anglie
Duel se ocitl v ohrožení po pátečním masakru v Paříži, při kterém vybuchly i tři bomby nedaleko Stade de France, kde hrál domácí tým s Německem. Při teroristickém útoku zemřelo nejméně 127 lidí a další desítky bojují o život.

Prezident Francouzské fotbalové federace Noel le Graet ovšem potvrdil, že národní tým do Anglie k přátelskému zápasu odcestuje. Došlo ale k odložení sobotního zápasu mezi reprezentacemi obou zemí do dvaceti let.

„Ráno jsme záležitost konzultovali s Francouzskou fotbalovou federací i britskou vládou a rozhodli jsme se, že zápas ve Wembley bychom měli odehrát. Je to pro nás vhodná příležitost, jak projevit respekt všem postiženým a také vyjádřit solidaritu lidem ve Francii,“ uvedl předseda anglické Fotbalové asociace Greg Dyke.

„Naše myšlenky a upřímné kondolence putují do Paříže. Jménem Fotbalové asociace chci vyjádřit náš smutek a soucit s rodinami a přáteli těch, kteří přišli o život,“ dodal Dyke.