LM: Arsenal dostal pětku na Bayernu, Chelsea spasil Willian

Arsenal nezvládl důležitý zápas na Bayernu Mnichov a po vysoké prohře 5:1 se jeho postupové naděje přesunuly do roviny teorie. Naopak Chelsea doma vydřela výhru nad Dynamem Kyjev a přiblížila se postupu do osmifinále soutěže.

Velkou potupu Gunners načal už v desáté minutě Robert Lewandowski, jenž využil špatně zahraného ofsajd systému soupeře a hlavou poslal svůj tým do vedení. Po bezmála půlhodině hry se trošku šťastně trefil Thomas Müller, na rozdíl tří gólů ještě do přestávky parádní ranou pod břevno zvýšil David Alaba. Ve druhém poločase pak přidal další branku Arjen Robben, skóre už jen kosmeticky upravovali Olivier Giroud a znovu Müller.

Bayern Mnichov – Arsenal 5:1 (3:0)

Branky: Lewandowski (10.), Müller (28. a 89.), Alaba (44.), Robben (55.) – Giroud (69.)

Žluté karty: Özil, Campbell

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng (68. Benatia), Martínez, Alaba, Alonso, Douglas Costa, Müller, Thiago, Coman (55. Robben), Lewandowski (71. Vidal)
Arsenal: Čech, Debuchy, Mertesacker, Gabriel, Monreal, Coquelin, Cazorla (87. Chambers), Campbell (59. Gibbs), Özil, Sánchez, Giroud (85. Iwobi)

Velmi důležitou výhru si na své konto připsala Chelsea, která porazila Dynamo Kyjev a poskočila na druhou příčku skupiny G. Do vedení ji poslala vlastní branka Aleksandara Dragoviće, jenž centrovaný míč ze strany hlavou nasměroval do vlastní brány. Dragović sice ve druhém poločase vyrovnal, ale o vítězství domácích rozhodl perfektně kopnutý přímý kop Williana.

Chelsea – Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branky: Dragović (34. vlastní), Willian (83.) – Dragović (77.)

Žluté karty: González, Antunes, Bujalskij

Chelsea: Begović, Azpilicueta, Zouma, Terry, Baba, Ramires, Matić, Willian (90. Cahill), Fabregas (79. Hazard), Oscar (79. Pedro), Diego Costa
Dynamo: Šovkovskij, Vida, Chačeridi, Dragović, Antunes, Sidorčuk (45. Garmaš), Rybalka, Jarmolenko, Bujalskij, González, Kravets (56. Júnior Moraes)