LM: Manchester City jde do osmifinále

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli na hřišti Sevilly 3:1 a zajistili si už dvě kola před koncem základních skupin Ligy mistrů postup do jarního osmifinále. Manchester United také nakročil k postupu, když doma porazil CSKA Moskva 1:0.

Red Devils se po těsném vítězství sice ocitli se sedmi body na čele základní skupiny B, ale o výhru nad ruským soupeřem se museli hodně strachovat. Jediný gól utkání zaznamenal hlavičkující útočník Wayne Rooney jedenáct minut před koncem, ovšem domácí mohou děkovat skvělému zákroku brankáře Davida de Gey a včasnému bloku obránce Chrise Smallinga, když se v obrovské šance ocitl útočník Seydou Doumbia.

Manchester United – CSKA Moskva 1:0 (0:0)

Branky: Rooney (79.)

Žluté karty: Šennikov, Wernbloom

Manchester United: De Gea, Young, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Schweinsteiger (89. Herrera), Mata (74. Depay), Rooney, Lingard, Martial (66. Fellaini)
CSKA: Akinfejev, Fernandes, Berezuckij, Ignaševič, Šennikov, Dzagojev (75. Pančenko), Wernbloom, Tošič (75. Golovin), Natcho (56. Doumbia), Milanov, Musa

Manchester City nakročil za postupem do osmifinále hned od začátku utkání. Už v osmé minutě poslal hosty do vedení Raheem Sterling střelou z úhlu, jen 170 vteřin po něm přidal druhý gól Fernandinho. Pak sice hlavičkou snížil Benoit Trémoulinas, ale o několik minut později vrátil Citizens dvoubrankové vedení Wilfried Bony. Sevilla sice může dosáhnout na stejný počet bodů jako anglický celek, ten ale postoupí na základě lepšího vzájemného utkání.

Sevilla – Manchester City 1:3 (1:3)

Branky: Trémoulinas (25.) – Sterling (8.), Fernandinho (11.), Bony (36.)

Žluté karty: Krychowiak

Sevilla: Rico Gonzalez, Andújar Moreno (56. Ferreira Filho), Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas, Iborra (45. Krohn Dehli), Krychowiak, Machín Pérez, Banega, Konopljanka, Llorente (64. Immobile)
Manchester City: Hart, Sagna, Kompany, Otamendi, Kolarov, Fernando, Fernandinho (90. Demichelis), Navas, Touré, Sterling (73. De Bruyne), Bony (86. Delph)