LC: Klopp se dočkal první výhry, United senzačně končí

Liverpool se dočkal první výhry pod trenérem Jürgenem Kloppem a postoupil do čtvrtfinále ligového poháru. Společně s ním jdou dál i Manchester City a Southampton, naopak Manchester United po nečekané prohře doma s Middlesbrough končí.

Kouč Jürgen Klopp se dočkal první výhry na lavičce Liverpoolu, když se svým týmem doma porazil Bournemouth. Postup do čtvrtfinále ligového poháru se však pro Reds nerodil vůbec lehce a vděčí za něj zejména brankář Ádámu Bogdánovi. Ten v první půli skvěle vychytal Juniora Stanislase a v závěru si poradil i se střelou Matta Ritchieho. Domácím proto stačil k postupu jediný gól, který po čtvrthodině hry a doklepnutí střely Joaa Teixeiry vsítil obránce Nathaniel Clyne.

Záložník Kevin De Bruyne pokračuje ve svých skvělých výkonech za Manchester City, tentokrát jedním gólem a jednou asistencí pomohl porazit Crystal Palace. Nejprve se hlavou prosadil Wilfried Bony, druhý gól přidal střelou na zadní tyč právě De Bruyne a při třetí brance belgický středopolař asistoval Kelechimu Iheanachovi. Domácí si nakonec otevřeli střelnici a vyhráli 5:1 – trefili se i Yaya Touré a sedmnáctiletý Manu García.

Základní hrací doba duelu Manchesteru United s Middlesbrough branku nepřinesla, a tak muselo přijít na řadu prodloužení. V něm domácí jasně dominovali, ale když Anthony Martial v poslední minutě v jasné pozici hlavičkoval nad, přišly na řadu penalty. V nich svěřenci Louise van Gaal úplně vyhořeli a po neúspěšných pokusech Wayna Rooneyho, Michaela Carricka a Ashleyho Younga v soutěží končí.

Capital One Cup, 4. kolo:

Liverpool – Bournemouth 1:0 (1:0)
Branka: Clyne (17.)

Manchester City – Crystal Palace 5:1 (2:0)
Branky: Bony (22.), De Bruyne (44.), Iheanacho (59.), Touré (76. z penalty), García (90.) – Delaney (89.)

Southampton – Aston Villa 2:1 (0:0)
Branky: Yoshida (51.), Pellé (77.) – Sinclair (90. z penalty)

Manchester United – Middlesbrough 0:0, 1:3 na penalty