Sestava Anglie pro ME? Jasný je Hart

Minulý týden skončily boje v kvalifikačních skupinách o postup na evropský šampionát. Devatenáct zemí může zjišťovat ceny hotelů v pořadatelské zemi, zbylé čtyři postupující reprezentace určí příští měsíc baráž.

Sestava Anglie pro ME? Jasný je Hart
10. července 2016 budeme znát vítěze turnaje pořádaného Francií. Adeptů na vítězství najdeme celou řadu. Své fanoušky určitě nechce zklamat domácí mužstvo, máme tu obhájce prvenství Španělsko nebo Německo, mistra světa z loňského roku. Vždy se také předvede minimálně jeden výběr z tzv. druhé vlny a ani ty není radno podceňovat.

Přestože fotbalový svátek začíná až za osm měsíců, trenéři už nyní musí pomalu a jistě skládat optimální jedenáctku, kterou vyšlou na hřiště v prvním utkání. Jak může vypadat sestava Anglie, týmu, jež v kvalifikaci jako jediný neztratil ani bod?

Brankář

Tady není třeba dlouho přemýšlet. Jasnou jedničku má Albion v osobě Joe Harta, což však zároveň skýtá jeden problém. Gólman Manchesteru City je také jediným Angličanem chytajícím ve špičkovém klubu. Za ním se šine dlouhá mezera.

Dvojku mu dělá Jack Butland. Dvaadvacetiletý mladík by v budoucnu mohl zaujmout Hartovo místo, nastupuje však jen v průměrném Stoke City. A ostatní? Žádná sláva. Ben Foster patří West Bromwichi a John Ruddy se s Norwichem pohybuje na rozmezí Premier League a Championshipu. Více anglických brankářů v nejvyšší soutěží nepůsobí. Patřil by k nim ještě Fraser Forster, hráč Southamptonu ale bude rád, jestli se po vyléčení zraněného kolena vůbec vrátí mezi tři tyče.

...celý článek najdete na hattrick.cz