LM: Arsenal porazil Bayern a žije, Chelsea má jen bod

Fotbalisté Arsenalu prozatím odvrátili hrozící vyřazení už v základní skupině Ligy mistrů, když porazili doma Bayern Mnichov 2:0 a zaznamenali první body ve skupině F. Chelsea pouze remizovala s Dynamem Kyjev 0:0.

Arsenal by v případě ztráty bodů horko těžko zachraňoval postup, ale výhra nad německým gigantem jej opět vrací do hry. Bayern Mnichov sice dominoval v držení míče, ale musel poděkovat brankáři Manuelu Neuerovi, který v prvním poločase výtečně zasáhl proti střele Thea Walcotta. Poté se při svém prvním startu za Gunners v Lize mistrů blýskl i Petr Čech, který zneškodnil šanci kanonýra Roberta Lewandowskiho. Třináct minut před koncem otevřel skóre přesnou hlavičkou Olivier Giroud, těsně před koncem přidal druhý gól zblízka Mesut Özil.

Arsenal – Bayern Mnichov 2:0 (0:0)

Branky: Giroud (77.), Özil (90.)

Žluté karty: Giroud

Arsenal: Čech, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Cazorla, Coquelin, Ramsey (57. Oxlade-Chamberlain), Özil, Sanchez (82. Gibbs), Walcott (74. Giroud)
Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Alaba, Bernat, Alonso (70. Kimmich), Müller, Thiago Alcantara, Vidal (71. Rafinha), Douglas Costa, Lewandowski

Chelsea znovu nebyla v Lize mistrů stoprocentní a na stadionu Dynama Kyjev pouze remizovala 0:0. Hostující celek dvakrát trefil brankovou konstrukci po střelách Edena Hazarda a Williana, dožadoval se také pokutového kopu po zákroku Sergeje Rybalky na Cesca Fabregase. Blues mají aktuálně ve skupině G čtyři body a jsou na třetí, nepostupové pozici.

Dynamo Kyjev – Chelsea 0:0

Žluté karty: Bujalskij – Zouma