Stoprocentní. Anglie zvládla i poslední zápas v Litvě

Lepší průběh kvalifikace na EURO 2016 si Angličané nemohli přát. V deseti zápasech desetkrát vyhráli, získali plných 30 bodů a na šampionát do Francie tak pojedou s pořádně velkým sebevědomím. Rozhodla o tom jejich závěrečná výhra v Litvě.

Stoprocentní. Anglie zvládla i poslední zápas v Litvě
Trenér Roy Hodgson podle očekávání postavil tým plný náhradníků – celkově měli všichni hráči na hřišti odkopáno jen 138 zápasů za reprezentační tým. I přesto však proti Litevcům neměli větší problém a zvítězili hladce 3:0.

Do vedení poslal Albion šťastně tečovanou střelou Ross Barkley, jen o chvilku později si pak střelu Harryho Kanea do tyče srazil do vlastní sítě brankář Giedrius Arlauskis. Ve druhém dějství pak ránou pod břevno pečetil skóre Alex Oxlade-Chamberlain.

Angličané se tak stali teprve šestým týmem v historii, který se na závěrečný turnaj kvalifikoval s plným bodovým ziskem. Lámat chleba se však bude až v létě.

Litva – Anglie 0:3 (0:2)

Branky: Barkley (29.), Arlauskis (35. vlastní), Oxlade-Chamberlain (62.)

Žluté karty: Spalvis, Vaitkunas – Shelvey, Vardy

Litva: Arlauskis, Freidgeimas, Mikuckis, Klimavičius, Andriuškevičius (82. Vaitkunas), Panka, Žulpa, Novikovas (63. Petravičius), Slivka, Černych, Spalvis (86. Matulevičius)
Anglie: Butland, Walker, Jones, Jagielka, Gibbs, Shelvey, Oxlade-Chamberlain, Lallana (67. Alli), Barkley (73. Townsend), Vardy, Kane (59. Ings)