Anglii dovede do finiše kapitán Jagielka

Anglie se v pondělí večer může stát teprve šestým celkem v historii, který projde kvalifikační skupinou bez ztráty bodu. Ve značně pozměněné sestavě nastoupí svěřenci trenéra Roye Hodgsona večer v Litvě.

Anglii dovede do finiše kapitán Jagielka
Litva – Anglie

Datum: pondělí 12. října 2015
Začátek: 20:45 SELČ
Dějiště: LFF stadion, Vilnius

Anglie si v pátek proti Estonsku připsala devátou výhru v kvalifikaci v řadě a v závěru jí tak půjde pouze o prestiž. Trenér Hodgson plánuje překopat sestavu, zkušené opory Joea Harta, Wayna Rooneyho, Garyho Cahilla, Michaela Carricka i Jamese Milnera už zprostil reprezentačních povinností a do Litvy je s sebou ani nevzal.

Kapitánskou pásku si při absenci tradičních lídrů navlékne poprvé v kariéře Phil Jagielka, který se jí dočká ve svém 38. zápase za národní tým. Stane se tak vůbec prvním hráčem Evertonu, který od začátku zápasu povede reprezentaci jako kapitán.

„Myslím, že pro něj jako kapitána máme připravený dobrý tým. Jsme připravení a uděláme vše proto, abychom vyhráli. Litvu respektujeme. Odehráli dobrý zápas proti Slovinsku, se kterým remizovali. Čeká nás tým s dobrou organizací hry,“ pronesl před střetnutím Hodgson.

V brance se místo Harta patrně objeví Jack Butland ze Stoke City, který zatím v dresu Anglie odchytal pouze poločas v přátelském zápase s Itálií v roce 2012. Šanci dostane i devatenáctiletý záložník Dele Alli z Tottenhamu.