Devět z devíti. Anglie zdolala i Estonsko

Už jen jediné vítězství schází fotbalistům Anglie k tomu, aby prošli celou kvalifikací o mistrovství Evropy bez ztráty bodu. V pátek porazili doma Estonsko 2:0, v pondělí zakončí skupinu zápasem v Litvě.

Angličané nahlodali Estonce těsně před poločasem, kdy se po přihrávce Thea Walcotta prosadil posledním kopem prvního dějství Ross Barkley. Pět minut před koncem pak věnoval Jamie Vardy druhou branku Raheemu Sterlingovi.

„Zápas byl tak těžký, jak jsme očekávali. Estonsko bylo velmi dobře organizované. Je to to tým, který umí hrát chytře,“ ocenil výkon soupeře anglický kouč Roy Hodgson.

„Museli jsme se na výhru nadřít, hodně jsme útočili, drželi jsme míč a měli šance. Myslím, že prohra o dva góly je pro soupeře ještě dobrá,“ dodal.

Do utkání nezasáhl zraněný kapitán Wayne Rooney, který ovšem ještě před duelem převzal zlatou kopačku za to, že překonal Bobbyho Charltona a stal se historicky nejlepším střelcem anglické reprezentace s padesáti brankami.

Anglie – Estonsko 2:0 (1:0)

Branky: Barkley (45.), Sterling (85.)

Žluté karty: Pikk

Anglie: Hart, Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand, Milner, Barkley (88. Ali), Walcott (83. Vardy), Lallana (73. Oxlade-Chamberlain), Sterling, Kane
Estonsko: Aksalu, Teniste, Jääger, Klavan, Pikk, Mets, Dmitrtijev (70. Lindpere), Kallaste (88. Luts), Vassiljev, Zenjov, Purje (70. Puri)

Diváci: 75 427