Newcastle v létě utratil 50 milionů. Výsledky ale nikde

Ač se to zdá neuvěřitelné, Newcastle byl v létě šestým nejvíce utrácejícím týmem Evropy. Víc peněz utratily už jen Manchester City, PSG, Manchester United, AC Milán a Real Madrid. Výsledek? Sestupová pozice v Premier League a pohárová ostuda s druholigovým Sheffieldem Wednesday. Nad klubem ze severovýchodu Anglie se stahují černá mračna.

Newcastle v létě utratil 50 milionů. Výsledky ale nikde
Magpies po nepovedené loňské sezóně do kádru hodně zainvestovaly a přivedly hned tři posily s cenovkou nad 12 milionů liber. Georginio Wijnaldum, Aleksandar Mitrović ani Florian Thauvin však černobílým trn z paty nevytrhli – naopak to vypadá, že straky se i s nimi utápí v čím dál hlubší krizi.

Tu potvrdily ve středečním duelu proti druholigovému Sheffieldu Wednesday, se kterým senzačně prohrály 0:1 a vypadly tak z ligového poháru. „Trénovat Newcastle je o dost těžší, než jsem si původně myslel. Lidé o nás tvrdí, že jsme v krizi. A asi mají pravdu. Pokud v ní nejsme, máme k ní minimálně dost blízko,“ prohlásil kouč tápajícího týmu Steve McClaren.

„K prohře s Sheffieldem nemám co říct. Neexistuje pro to žádná omluva. Musíme se vrátit do tréninku a myslet na víkendový duel proti Chelsea. Ve fotbale se takové věci stávají, samozřejmě jsme zklamaní, ale není čas na lítost,“ zakončil pozitivně bývalý kouč anglické reprezentace.

Pod McClarenem se po sérii špatných výsledků přirozeně houpe židle, ale ze strany fanoušků schytává kritiku hlavně majitel Mike Ashley. Protestující fanoušci dokonce vytvořili webovou stránku ashleyout.com, na které dávají jasně najevo, co si o majiteli týmu myslí.

„Je potřeba si uvědomit, že tohle není žádná chvilková krize. Tohle je trend, kterého už se držíme déle a který se pomalu učíme akceptovat. Je září a už teď je skoro jisté, že letos opět nic nedokážeme,“ prohlásil mluvčí webové stránky ashleyout.com v narážce na dřívější výrok Ashleyho. Ten tvrdil, že z Newcastlu odejde až ve chvíli, kdy klub získá trofej nebo postoupí do Ligy mistrů.