EL: Liverpool ztratil vedení na Bordeaux, Tottenham uspěl

Liverpool v úvodním utkání skupiny B Evropské ligy sahal na hřišti Bordeaux po výhře, ale nakonec bere jen bod za remízu 1:1. To Tottenham si připsal povinné vítězství, když doma porazil Karabach.

Tottenham sice proti ázerbájdžánskému Karabachu rychle prohrával, ale nakonec se dokázal vzpamatovat a po zásluze zvítězil. První gól vstřelil už po šesti minutách hry Almeida de Oliveira, který potrestal penaltový faul Kierana Trippiera. Ještě do přestávky ale otočil stav Son Heung-min. Korejec nejprve zblízka srovnal a krátce nato po skvělé práci Deleho Alliho poslal Spurs do vedení. Ve druhém poločase měl na kopačkách dva góly Erik Lamela – a zatímco jeho první pokus zastavila tyč, ten druhý už zaplul do sítě.

Tottenham – FK Karabach 3:1 (2:1)

Branky: Son (28. a 30.), Lamela (86.) – Almeida de Oliveira (7. z penalty)

Žluté karty: Alli – Medvedev, Šehić, Sadiqov, Míchel

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Wimmer, Rose, Carroll, Dier (76. Winks), Townsend (68. N´Jie), Alli, Lamela, Son (68. Kane)
Karabach: Šehić, Medvedev, Gusejnov, Sadiqov, Agolli, Ismayilov (79. El Jadeyaoui), Quintana (79. Míchel), Qarayev, Almeida de Oliveira, Tagiyev (67. Armenteros), Reynaldo

Reds byli v duelu s Bordeaux mírně aktivnějším týmem a do vedení mohli jít po krásně ráně Philippa Coutinha, ale proti byla branková konstrukce. Poprvé si tak diváci od plic zakřičeli až po hodině hry, kdy se ve vápně elegantně uvolnil Adam Lallana a přesnou střelou na zadní tyč poslal hosty do vedení. O to je však deset minut před koncem okradl střídající Jussie, který využil nedůslednosti obrany Reds a prudkou ranou napálil míč pod břevno branky Simona Mignoleta.

Bordeaux – Liverpool 1:1 (0:0)

Branky: Jussie (81.) – Lallana (65.)

Žluté karty: Chantome – Touré

Bordeaux: Carrasso, Gajić (86. Guilbert), Pablo, Pallois, Poundjé, Chantome, Saivet (76. Biyogo Poko), Maurice-Belay, Khazri (69. Jussie), Crivelli, Rolán
Liverpool: Mignolet, Gomez, Touré (28. Chirivella), Sakho, Ibe, Rossiter (80. Brannagan), Can, Moreno, Lallana, Coutinho, Origi (73. Ings)