Shaw má přeraženou nohu. Nadvakrát

[b]VIDEO.[/b] Porážka v úvodním zápase nového ročníku Ligy mistrů patrně nebolí Manchester United tolik jako zranění obránce Luka Shawa. Talentovaný zadák má po zákroku Hectora Morena z PSV Eindhoven zlomenou holení i lýtkovou kost.

Shaw má přeraženou nohu. Nadvakrát
Dvacetiletý bek utrpěl zranění hned v úvodu utkání. Jeho bezprostřední ošetření trvalo deset minut, teprve potom se zápas opět začal hrát. „Je to příšerné. Byl to ohavný zákrok. Luke musel mít kyslíkovou masku a v šatně se rozplakal,“ komentoval trenér Manchesteru United Louis van Gaal.

Ironií osudu je, že Mexičan Moreno utrpěl zlomeninu nohy na loňském mistrovství světa. „Stalo se mi to, takže vím, jak se cítí,“ uvedl hráč PSV s přáním brzkého uzdravení pro Shawa.

Zadák Manchesteru United ihned po návratu do Anglie podstoupí operaci, v letošním kalendářním roce už s největší pravděpodobností nenastoupí. V minulosti utrpěl stejné zranění například Aaron Ramsey z Arsenalu, tehdy se na hřiště nepodíval devět měsíců. Shaw by v podobném případě mohl přijít i o mistrovství Evropy.

Brzy po zákroku už však bývalý obránce Southamptonu komunikoval s okolím, které mu vyjadřovalo na sociálních sítích podporu. „Díky všem za zprávy. Slovy nemůžu vyjádřit, jak jsem teď zklamaný. Začínám cestu zpět, vrátím se silnější,“ napsal na Twitter.

Shaw přitom letošní sezonu odstartoval skvěle, nechyběl v základní sestavě v žádném ze zápasů Manchesteru United a odehrál i duely anglické reprezentace proti San Marinu a Švýcarsku. „Nejsem lékař, ale dvojitá zlomenina je obvykle na čtyři až šest měsíců. Těžko se to odhaduje. Doufám, že se do hry vrátí ještě v této sezoně,“ uvedl Van Gaal.