LM: Mizerný start! Oba kluby z Manchesteru padly

Ani jeden z dvojice Manchester United a Manchester City nevkročil do nového ročníku Ligy mistrů bodovým ziskem. Citizens doma neudrželi vedení s Juventusem Turín a prohráli 1:2, Red Devils stejným výsledkem podlehli PSV Eindhoven.

Manchester City dobře rozehrál duel se silným Juventusem Turín, když po necelé hodině hry pod tlakem obránce Vincenta Kompanyho hlavičkoval do vlastní sítě Giorgio Chiellini. Jenže vedení Citizens nedokázali udržet, za třináct minut zužitkoval centr Paula Pogby útočník Mario Mandžukič a v závěru se krásnou technickou střelou k tyči trefil Alvaro Morata. Domácí už ve zbytku utkání nenašli na rozhodující gól odpověď.

Manchester City – Juventus Turín 1:2 (0:0)

Branky: Chiellini vlastní (57.) – Mandžukič (70.), Morata (81.)

Manchester City: Hart, Sagna, Kompany (75. Otamendi), Mangala, Kolarov, Touré, Fernandinho, Nasri (83. Agüero), Silva, Sterling (71. De Bruyne), Bony
Juventus Turín: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Cheillini, Evra, Sturaro, Hernanes, Pogba, Cuadrado, Mandžukič (78. Dybala), Morata (85. Barzagli)

Diváci: 50 363

Zápas hrůzy za sebou má Manchester United, který nejenže prohrál na hřišti PSV Eindhoven, ale navíc na nějakou dobu přišel o obránce Luka Shawa, který duel opustil s podezřením na zlomenou nohu. Po dlouhém zdržení kvůli zranění zadáka hostů se do sítě svého bývalého celku trefil Memphis Depay, jenže ani Red Devils vedení neudrželi. Ještě do pauzy stihl vyrovnat Hector Moreno a ve druhém poločase se o vítěznou branku postaral hlavičkující Luciano Narsingh.

PSV Eindhoven – Manchester United 2:1 (1:1)

Branky: Moreno (45.), Narsingh (57.) – Depay (41.)

Žluté karty: Arias, Bruma, Moreno – Smalling

PSV: Zoet, Arias, Bruma, Moreno, Brenet, Pröpper, Hendrix, Guardado (72. Schaars), Narsingh, De Jong, Lestienne (86. Locadia)
Manchester United: De Gea, Darmian, Smalling, Blind, Shaw (24. Rojo), Schweinsteiger, Herrera (75. Fellaini), Young (86. Valencia), Mata, Depay, Martial