První místo? Anglii stačí bod se Švýcary

Ve znamení experimentů a zkoušení různých herních variant se ponese pro anglickou fotbalovou reprezentaci zbytek kvalifikace o mistrovství Evropy. Po zajištění postupu na závěrečný turnaj hostí Albion v úterý Švýcarsko.

První místo? Anglii stačí bod se Švýcary
Anglie – Švýcarsko

Datum: úterý 8. září 2015
Začátek: 20:45 SELČ
Dějiště: Wembley, Londýn

Anglie si jasný postup zajistila v sobotním duelu v San Marinu, kde slavila vítězství 6:0. Proti Švýcarsku stačí svěřencům trenéra Roy Hodgsona jediný bod, aby si zajistili také první místo ve skupině E. Nejbližší soupeř naopak ještě nemá účast na závěrečném turnaji jistou, Švýcarsko potřebuje ze tří zbývajících utkání urvat aspoň čtyři body.

V prvním vzájemném střetnutí porazila Anglie loni v září Švýcary 2:0 díky dvěma brankám Dannyho Welbecka. „Posunuli jsme se od toho utkání dopředu, teď hlavně mnohem lépe známe sebe navzájem,“ hlásil švýcarský kouč Vladimir Petkovič, jehož hráči v sobotu otočili zápas se Slovinskem z 0:2 na 3:2.

Anglická sestava zůstává před zápasem záhadou, protože Hodgson po postupu oznámil, že dá šanci hráčům, kteří tolik nenastupovali. Jisté je, že nenastoupí záložník Michael Carrick, který si poranil na rozcvičce před utkáním se San Marinem lýtkový sval a už s týmem není.

Šanci na jeho místě možná opět dostane Jonjo Shelvey ze Swansea, který si vysloužil chválu za svůj výkon v předešlém utkání. „Máme Fabiana Delpha, který také hrál dobře, máme Ryana Masona, máme Jamese Milnera, který je využitelný na víc pozicích,“ mlžil Hodgson.

Albion už si po postupu rovněž vybral destinaci, kde zakotví v době mistrovství Evropy. Dočasným domovem se pro tým stane městečko Chantilly na předměstí Paříže. Areál tamního fotbalového celku ještě projde rekonstrukcí, aby vyhovoval požadavkům anglické reprezentace.