Start druhé ligy zatím vychází Brightonu

Fotbalisté Brightonu vytěžili nejvíc bodů z úvodních pěti kol druhé anglické ligy. Povedený vstup do soutěže potvrdili v posledním utkání na hřiště Ipswiche, kde vyhráli 3:2 a usadili se na prvním místě tabulky.

Brighton sice v Ipswichi vedl už o dvě branky po trefách Kazengy LuaLuy a Tomera Hemeda, ale domácí ve druhém poločase po gólech Freda Searse a Davida McGoldricka stav utkání vyrovnali. Hned za dvě minuty ovšem Hemed svojí druhou brankou v zápase definitivně zajistil svému celku tři body.

„Byl to skvělý zápas před výbornou diváckou kulisou. Mrzí mě snad jen to, že jsme dovolili soupeři vyrovnat, což podle mého názoru neodpovídalo vývoji zápasu. Ukázali jsme ale charakter a nakonec vyhráli. Ukazujeme dobrou rovnováhu mezi obranou a rychlým protiútokem,“ liboval si kouč lídra tabulky Chris Hughton.

Domácí si připsali první porážku v sezoně. „Brighton je kvalitní soupeř, do zápasu dobře vstoupil a byl lepší tým. Třetí gól bohužel padl po několika našich chybách a tečovaném centru,“ mrzelo trenéra Ipswiche Micka McCarthyho.

Hráči Brightonu do zápasu nastoupili s černými páskami na rukávech na znamení uctění památky dvou obětí nedávné letecké nehody u Shorehamu, brankář David Stockdale si navlékl rukavice se jmény obětí.

Skybet Championship, 5. kolo:

Blackburn – Bolton 0:0

Derby County – Leeds 1:2 (48. Martin – 43. Adeyemi, 88. Wood)

Brentford – Reading 1:3 (67. Vibe – 17. Sá, 32. a 90. z pen. Blackman)

Bristol City – Burnley 1:2 (90. Kodja – 34. Mee, 40. Keane)

Huddersfield – QPR 0:1 (84. Chery)

Hull – Preston 2:0 (37. Hernández, 82. Davies)

Ipswich – Brighton 2:3 (54. Sears, 65. McGoldrick z pen. – 12. a 67. Hemed, 10. LuaLua)

MK Dons – Birmingham C. 0:2 (57. Gleeson, 79. Maghoma)

Nottingham F. – Cardiff 1:2 (86. Antonio – 23. Jones, 49. Mason)

Rotherham – Fulham 1:3 (72. Clarke-Harris – 7. Pringle, 16. McCormack z pen., 90. Woodrow)

Sheffield W. – Middlesbrough 1:3 (64. Matias – 42. Reach, 67. Fabbrini, 86. Stuani)

Wolverhampton W. – Charlton 2:1 (65. Edwards, 85. Le Fondre – 55. Berg Gudmundsson)