Stoke přivedl hráče z Barcelony. Záložníka Afellaye

Stoke City se pod vedením kouče Marka Hughese mění před očima a začíná hrát mnohem atraktivnější fotbal. Ruku v ruce s touto strategií přišla také další posila: dvouletou smlouvu s klubem podepsal nizozemský záložník Ibrahim Afellay.

Stoke přivedl hráče z Barcelony. Záložníka Afellaye
Devětadvacetiletý středopolař není na evropské scéně žádným benjamínkem, během své kariéry prošel kluby jako PSV Eindhoven nebo Schalke 04. Nejvýrazněji však v jeho životopise svítí čtyřleté působení v katalánské Barceloně, byť za ni vinou častých zranění odkopal jen něco málo přes dvě desítky utkání.

Naposledy Afellay působil na hostování v řeckém Olympiakosu, kde však jeho rozlet opět brzdily zdravotní problémy. I proto se ho Barcelona rozhodla po skončení sezóny propustit – a hrnčíři této příležitosti beze zbytku využili.

Afellay se na Britannia Stadium potká se dvěma svými krajany (Marcem van Ginkelem a Erikem Pietersem) a třemi bývalými spoluhráči z Barcelony (Bojanem Krkićem, Pedrem Muniesou a Mohamedem El Ouriachim). Jeho adaptace by proto neměla být příliš problematická.

„Není žádným tajemstvím, že o Ibrahima měla zájem celá řada klubů. Jsme moc rádi, že si vybral zrovna nás. Na angažmá v Premier League se moc těší – a jelikož má v kádru několik kamarádů, snad se tu i rychle zabydlí,“ pochvaloval čerstvou posilou Tony Scholes, výkonný ředitel klubu.