Villans mají náhradu za Bentekeho. Útočníka Ayewa

Odchod útočníka Christiana Bentekeho z Aston Villy do Liverpoolu logicky způsobil to, že birminghamský celek vstoupil na přestupový trh s cílem belgického kanonýra nahradit. A teď se mu to i povedlo – získal Jordana Ayewa z Lorientu.

Villans mají náhradu za Bentekeho. Útočníka Ayewa
Třiadvacetiletý ghanský útočník tak vůbec poprvé ve své kariéře opouští Francii, kde doposud nastupoval za Marseille, Sochaux a zmíněný Lorient. Fanoušci afrického fotbalu určitě vzpomenou i nato, že Ayew pomohl své zemi k druhému místu na letošním mistrovství Afriky.

Teď se ale bude soustředit hlavně na své klubové povinnosti, na Villa Parku podepsal pětiletou smlouvu a Villans za něj podle neoficiálních informací zaplatil asi 12 milionů liber. Ayew musí dokázat, že se v něm trenér Tim Sherwood a vedení nespletli.

„Mám z této posily obrovskou radost, Jordan je šikovný a mladý hráč, který podle mého do Premier League perfektně zapadne,“ pochvaloval si novou akvizici Sherwood, který letos v létě nesáhl do Francie poprvé – už dříve odsud přivedl Jordana Amaviho a Idrissu Gueyeho.

Ayew se v Premier League může cítit jako ryba ve vodě i proto, že nedávno na ostrovy přestoupil také jeho starší bratr – André. Ten se už v červnu upsal velšské Swansea.