Top trenéři: nejlepší bodový průměr má Mourinho

Významná britská televizní stanice Sky Sports vyhodnotila podle určitých kritérií nejúspěšnější manažery v éře novodobé Premier League. Hodnotila na základě počtu zápasů, průměru počtu bodů na zápas, počtu vítězství ligových titulů a umístění v top 4. Přinášíme pětici nejlepších.

Top trenéři: nejlepší bodový průměr má Mourinho
5. Manuel Pellegrini

Pátou příčku už stihl obsadit kouč Manchesteru City, který ve funkci působí teprve třetím rokem. Pellegrini vyhrál v sezoně 2013/2014 ligový titul, vždy se umístil v top 4 a jeho průměr bodů na zápas činí 2,17. 61letý Chilan je však momentálně pod velkým tlakem. Loňská sezona byla hodně nepovedená a špatný začátek té nové mu může definitivně zlomit vaz.

4. Roberto Mancini

O příčku výše je Pellegriniho předchůdce. Italský oblíbenec u fanoušků se zapsal do historie Premier League nesmazatelným způsobem. Tým nebojácných a nikdy se nevzdávajících Citizens s ním vyhrál ligový titul v sezoně 2011/2012, když v posledních sekundách hry posledního kola proti QPR rozhodl o celkovém vítězství Sergio Agüero. Jeho průměr bodů na zápas je 2,05.

...celý článek najdete na hattrick.cz