Kabrňák Duff: celý plat věnuje na charitu

Bývalá hvězda londýnské Chelsea Damien Duff se po dvaceti letech vrátil do rodného Irska, kde bude oblékat dres Shamrocku Rovers. Učinil přitom nevídané gesto, protože jeho kompletní plat poputuje na charitativní účely.

Kabrňák Duff: celý plat věnuje na charitu
Šestatřicetiletý fotbalista odehrál v Premier League víc než čtyři sta utkání, když nastupoval za Blackburn, Chelsea, Fulham a Newcastle. S Blues dokonce slavil dva mistrovské tituly, Fulhamu zase pomohl v roce 2009 do finále Evropské ligy.

Ve stejném roce se v žebříčku časopisu FourFourTwo dostal mezi sto nejbohatších hráčů světa s odhadovaným jměním okolo čtrnácti milionů liber. Nyní se Duff svého výdělku zcela vzdal. Jeho gáže totiž půjde na charitativní účel, který si sám zvolí. Očekává se, že stonásobný irský reprezentant pomůže i dětem se srdeční vadou, v jejíž organizaci funguje jako ambasador.

Co se týče návratu na hřiště, Duff ještě doléčuje zranění kolena, které jej v posledních letech často trápilo. „Snad se plně zapojím do tréninku na konci července. Už se moc těším, až zase budu pravidelně hrát,“ řekl hráč, který naposledy hrát australskou ligu v Melbourne.

„Přestup prožívám úplně stejně jako všechny další v mé kariéře, ať už do Chelsea či Newcastlu. Irsko jsem opustil před dvaceti lety, podařila se mi velká kariéra a je skvělé být zase zpět. Nechci tu jen dohrát, ale pomoct Shamrocku k dobrému výsledku v lize,“ dodal.