Milner vzal sedmičku a chce roli Gerrarda

V minulosti oblékali ikonický dres s číslem sedm Kevin Keegan či Kenny Dalglish, v příští sezoně bude v Liverpoolu patřit Jamesi Milnerovi. Bývalý záložník Manchesteru City si rovněž brousí zuby na roli dosavadního kapitána Stevena Gerrarda ve středu pole.

Milner vzal sedmičku a chce roli Gerrarda
Liverpool oznámil příchod Milnera krátce po skončení minulého ročníku, ale až v minulém týdnu jej oficiálně představil jako novou posilu. Devětadvacetiletý středopolař prozradil, proč se rozhodl opustit nabitý kádr Manchesteru City.

„Chci hrát víc a také uprostřed zálohy, pokud to půjde. Ale trenér mi říkal, že přesně tam mě chce vidět. Mluvil se mnou o klubových plánech, vůbec jsem s příchodem nemusel váhat. V reprezentaci jsem o Liverpoolu mluvil i se Steviem,“ prozradil Milner konzultaci s Gerrardem.

Přestože v Manchesteru City získal dva tituly mistra Premier League a jeden FA Cup, úspěchů se ještě nenamlsal. „Líbí se mi pohled na vitrínu plnou trofejí. Proto jsem také přišel. Chci začít přesně tam, kde jsem v minulé sezoně skončil. Myslím, že jsem měl docela dobrou formu,“ pousmál se Milner, který sáhl po dresu s číslem sedm.

Na závěr minulé sezony ovšem nebude chtít navázat Liverpool, který začne nový ročník ve Stoke City, kde v posledním kole utržil potupný debakl 1:6. „Když jsem přišel na trénink, viděl jsem chuť se poučit z posledních několika let. A víc se naučíte ze sezon, kde prohráváte, než když vám to jde dobře. Cítím z týmu hlad,“ nastínil bývalý fotbalista Newcastlu.

V týmu se opět sešel i s někdejším spoluhráčem z Manchesteru City Kolo Tourém. „Řekl mi, že si to tady zamiluju. Ale to mi říkali vlastně všichni,“ dodal s úsměvem Milner.