Hodgson: Na výkonu teď nesejde, chceme jen body

Trenér anglické reprezentace Roy Hodgson před nedělním kvalifikačním duelem proti Slovinsku prohlásil, že je mu docela jedno, jak dobrý výkon jeho svěřenci podají. Hlavní je jen to, aby urvali všechny tři body.

Hodgson: Na výkonu teď nesejde, chceme jen body
Slovinsko – Anglie

Datum: neděle 14. května 2015
Začátek: 19:00 SELČ
Dějiště: Stadion Stožice, Ljubljana

Angličané jsou zatím v kvalifikační skupině E mistrovství Evropy naprosto suverénní, v pěti zápasech získali plných 15 bodů – a pokud se jim podaří uspět také proti Slovincům, budou prakticky jednou nohou ve Francii, kde se evropský šampionát v příštím roce koná.

„Chceme vyhrát, abychom letošní reprezentační sezónu zakončili bez jediné porážky. Po nevydařeném MS by to pro nás byla velká vzpruha,“ uvedl kapitán týmu Wayne Rooney, jehož Anglie v sezóně 2014/15 z devíti odehraných zápasů hned sedm vyhrála a dva remizovala.

„Odehrát sezónu bez jediné porážky, to by pro kluky znamenalo hrozně moc,“ přidal se trenér Hodgson. „Abych byl upřímný, v neděli nám jde jenom o výhru. Je mi jedno, zda to bude po fantastickém výkonu nebo jestli se k třem bodům prokoušeme bojovností a urputností. Počítají se body,“ prohlásil anglický trenér.

Ten má několik dilemat s poskládáním sestavy – největší vrásky na čele mu dělá Raheem Sterling, jenž byl v posledním duelu proti Irsku vypískaný. Nahradit by ho tak mohl Theo Walcott, který už je po zranění fit a v kondici. V záloze se bude rozhodovat mezi Adamem Lallanou a Androsem Townsendem, zatímco na pozici levého beka má už nejspíš jasno – namísto Ryana Bertranda tentokrát nastoupí Kieran Gibbs.